امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Tue 01 21 2020
تازه ترین خبرها

برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات محرم

برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات محرم
 
فرمانده سپاه ناحیه دهلران گفت: مراسم جشن آزادسازی شهرهای موسیان و دهلران با نگاهِ کشوری به شرهانی منتقل می شود.
 
به گزارش نسیم دهلران، عملیات محرم در تاریخ 10 آبان 1361 در سه مرحله با رمز "یا زینب(س)" در منطقه عملیاتی دهلران و موسیان آغاز شد.
 
 در این عملیات لشکرهای 25 کربلا،  نجف اشرف،  علی‌بن ابی‌طالب (ع) و امام حسین (ع)، سپاه پاسداران حضور داشتند.
 
از جمله دستاوردهای این عملیاتخارج کردن جاده دهلران - عین خوش به طول 100 کیلومتر از زیر دید و تیر دشمن،  تامین امنیت شهرهای «موسیان»، «دهلران» و پادگان «عین خوش»، «دشت اژیه» و دهکده‌های اطراف آن و آزادسازی ارتفاعات حمرین، آزادسازی منابع نفتی موسیان،  بیات و حوضچه‌های نفتی زبیدات،  تلمبه‌خانه و 70 قطعه چاهو تامین قسمتی از مرز به طول 50 کیلومتر بود.
 
سرهنگ "علی آبدونی" فرمانده سپاه ناحیه دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: عملیات غرور آفرین محرم یکی از عملیات های کلیدی و شاخص در طول دوران دفاع مقدس می باشد که بیانگر حماسه آفرینی خالقان این عملیات با حمایت و پشتیبانی همه جانبه مردم غیور و مرزدار دهلران، موسیان و دشت عباس است.
 
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از حماسه آفرینی رزمندگان و قوای اسلام و همچنین تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهدا و به ویژه شهدای عملیات محرم، مراسم گرامیداشت سالروز این حماسه ماندگار و عظیم برگزار خواهد شد.
 
فرمانده سپاه ناحیه دهلران با اشاره به اینکه نگاهمان به برگزاری مراسم جشن آزاد سازی شهرهای موسیان و دهلران در عملیات محرم نگاه به کشوری است، اظهار کرد: می خواهیم میزبانی این مراسم را در منطقه عملیاتی یادمان شرهانی برگزار کنیم.
 
وی ابراز نمود: با توجه به اینکه منطقه شرهانی منطقه ای عملیاتی و کشوری است و می خواهیم بازتاب این مراسم در سطح کشور باشد این تصمیم گرفته شده است.
 
سرهنگ آبدونی ادامه داد: این هدف چیزی از فداکاری و دلاوری های مردم شهرهای دهلران و موسیان کم نخواهد کرد بلکه اجرای آن در منطقه ای که هزاران کاروان راهیان نور از آن بازدید می کنند می تواند در سالهای آینده به مراسمی بزرگ و ملی برسد.
 
وی بیان داشت: امید است این مراسم با کمک همه رسانه های داخلی به مراسمی در سطح کشور محبوبیت پیدا کند تا ما نیز همچون دیگر عملیات های مهم اینچنین مراسمی ملی داشته باشیم.
 
مراسم سالروز آزادسازی شهرهای دهلران و موسیان قرار است در روز چهارشنبه(23 آبان) ساعت 10 صبح در محل یادمان شرهانی دهلران برگزار خواهد شد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد