امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Tue 01 21 2020
تازه ترین خبرها

برگزاری مراسم سالروز آزادسازی موسیان و دهلران

برگزاری مراسم سالروز آزادسازی موسیان و دهلران
 
مراسم سالروز آزادسازی موسیان و دهلران در عملیات غرور آفرین محرم در محل یادمان شرهانی برگزار شد.
 
به گزارش نسیم دهلران، آئین گرامیداشت آزادسازی دهلران و موسیان در عملیات محرم درمحل یادمان شهدای شرهانی دهلران برگزار شد.
 
حجت الاسلام "سید محسن موسوی" امام جمعه دهلران در این مراسم با اشاره به دستاوردهای عملیات محرم و آزاد سازی دهلران و موسیان در این عملیات گفت: آمریکا و 40 کشور دنیا در این عملیات به زانو درآمدند و عده ای کم بر عده ای کثیر پیروز شدند و آیات الهی در این مناطق تفسیر شد.
 
وی افزود: امروز به برکت خون شهدا و مجاهدت رزمندگان نظام جمهوری اسلامی بعد از 40 سال در تیتر اخبار جهان است و پیاده روی اربعین پیام جهانی اسلام است.
 
موسوی با اشاره به سوابق دهلران در دفاع مقدس و وقوع عملیات های مختلف و یادمان شهدا در این شهرستان بیان نمود: نیاز است بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به یادمان های این شهرستان مرزی توجه ویژه ای داشته باشد.
 
سرهنگ "محمدرضا شرف بیانی" مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس ایلام نیز در این مراسم عزت مندی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را حاصل خون شهدا دانست و گفت: امروز با گذشت 36 سال از عملیات محرم آمده ایم تا یاد و خاطر شهدا را گرامی و بگوییم ای شهدا راهتان ادامه دارد و آن تجربیات ارزشمند را به نسل جوان منتقل کنیم.
 
وی با اشاره به قدرت پوشالی دشمن که طبق بیان رهبر معظم انقلاب رو به افول است، افزود: آنهایی که به دنبال خاورمیانه و نیل تا فرات بودند امروز دور تا دور خود را حصار کشیدند و این نتیجه دفاع مقدس و تجربه ارزشمند آن دوران است.
 
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس ایلام با اشاره به تحریم دشمنان یادآور شد: امروز به کوری چشم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی را جشن می گیریم و ایده مقاومت موجب مستاصل شدن دشمن شده و این اعتراف دشمنان است که از همین تجربه دفاع مقدس و محور مقاومت شکست خورده اند.
 
عملیات محرم در 10 آبان 1361 با رمز یا زینب در سه مرحله آغاز شد و در طی مرحله اول این عملیات 550 کیلومتر مربع از خاک ایران از جمله ارتفاعات مهم منطقه، پل چم سری، حوزه نفتی بیات، نهر عنبر، شهر میمه، موسیان آزاد و جاده عین خوش به دهلران، از زیر دید و تیر رس نیروهای عراقی خارج و همچنین تاسیسات نفتی حدود 35 حلقه چاه نفت به تصرف نیروهای ایرانی در آمد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد