امروز چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - Tue 01 21 2020
تازه ترین خبرها

یادواره‌های شهدا تجلیل از ارزش‌های انقلاب است

یادواره‌های شهدا تجلیل از ارزش‌های انقلاب است
 
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام ادواره‌های شهدا یادآور رشادت، ایثارگری، گذشت و فداکاری‌های شهیدان هشت سال دفاع مقدس است.
 
به گزارش نسیم دهلران، سردار "سید صاد حسینی" فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام در مراسم آبروی محله روستای عین خوش با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی بزرگترین و نابرابرترین جنگ قرن بیستم است، ادامه داد: جنگ تحمیلی جنگ بین اسلام و معاند بود به طوری که میدان ظهور حکومت اسلامی پس از هزار و ۴۰۰ سال بود و چون دشمنان می ترسیدند که ایرانیان با اسلام خود دیگر ملت ها را همسو کنند و به ترویج اسلام اقدام کنند به جنگ با آنها برخواستند.
 
وی با بیان این که شهیدان در پیروزی و برد اسلام بر معاند بسیار نقش داشتند، افزود: مردم ایران با پشتیبانی از اسلام تمام تلاش خود را کردند تا بتوانند پرچم اسلام را در کشورشان برافراشته کنند و در پی استقامت و به همت خون شهیدان دشمن نیز از این کشور فرار کرد، شکست خورد و به درخشش ایران و اسلام اعتراف کرد.
 
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام با بیان اینکه 40 سال است در مقابل دشمنان مقاومت می کنیم، یادآور شد: بعد از هشت سال دفاع مقدس، جنگ در بعد نظامی به پایان رسید اما در ابعاد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و تهاجم همه جانبه فرهنگی سه دهه است که جانانه ایستاده ایم.
 
وی گفت: امروز جغرافیای جنگ در جامعه تغییر یافته و هر جنگی شرایط خود را دارد. اکنون دشمنان نظام اسلامی، جنگ و تهاجم فرهنگی را بداخل منازل و بطن جامعه آورده است.
 
وی به برگزاری یادواره های شهدا اشاره نمود و عنوان کرد: شهدا هیچ نیازی به اینگونه برنامه ها ندارند بلکه این خود ما هستیم که نیازمند یاد آوری راه شهدا هستیم.
 
سردار حسینی افزود: ما با این مراسمات می خواهیم تا راه و رسم شهدا را فراموش نکنیم و و از آنها بخواهیم تا برای ما در دنیای ابدیت شفاعت بگیرند.
 
وی با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا مایه عزت و سرافرازی امت اسلامی هستند، تصریح نمود: یکی از نعمت‌های بزرگ دین اسلام، نعمت شهادت است و امروز فرهنگ شهادت و یادواره شهدا باید ارتباطی بین نسل گذشته و نسل حاضر باشد و برپایی اینگونه آیین‌ها علاوه بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، سبب ترویج آرمان‌های آنان در بین نسل جدید می‌شود.
 
مراسم آبروی حله روستای عین خوش به مناسبت گرامیداشت شهیدان قاسم سرخه و کاظم خرسان به همت حوزه مقاومت بسیج دشت عباس برگزار شد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد