امروز دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 - Mon 04 23 2018
تازه ترین خبرها

پروژه سد میمه تعطیل نمی شود/ تزریق اعتبار در آینده نزدیک

پروژه سد میمه تعطیل نمی شود/ تزریق اعتبار در آینده نزدیک
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل جلوگیری از تخصیص اعتبار به این پروژه رفع و در آینده نزدیم اعتبار ها به این پروژه تزریق خواهد شد.
 
 
به گزارش نسیم دهلران؛ پروژه بزرگ سد میمه چندین ماه است که به دلیل عدم تخصیص بودجه فعالیتش روز به روز در حال کاهش بود.
 
بر اساس این گزارش؛ فشار اقتصادی به پیمانکاران بومی زیر مجموعه پیمانکار اصلی که قریب به یک سال است پولی دریافت نکرده اند و کارگران آن ها نیز بیش از 5 ماه بدون حقوق مشغول فعالیت بودند باعث شد تا این پروژه رسماً در 21 آذر ماه سال جاری با تجمع کارگران در جلوی فرمانداری شهرستان دهلران تعطیل شود.
 
پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران در همین تاریخ با انتشار مطلبی تحت عنوان " سد میمه دهلران در آستانه تعطیلی/ کارگران در جلوی فرمانداری تجمع کردند" تحلیلی بر وضعیت این پروژه به رشته تحریر در آورد و از مسئولان خواست که تدابیری برای این وضعیت بی اندیشند.
 
در پی گفت و گو خبرنگار ما با کارگران و برخی از پیمانکاران این پروژه، متوجه شدیم که گویا قرار است این پروژه برای همیشه تعطیل شود و همین امر باعث نگرانی کارگران و مردم این دیار شده بود.
 
بر اساس این گزارش؛ شادمهر کاظم زاده- نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی- در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن تائید این شائبه، اظهار کرد: پس از شنیدن خبر تجمع کارگران در اسرع وقت موضوع را از طریق وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه پیگیری نمودم.
 
وی ابراز نمود: گویا کارشناسان آب سد میمه را بررسی و گفته اند که آب آن شور می باشد و قابل بهره برداری نیست که بر همین اساس بودجه این پروژه قطع شده است.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با پیگیری و ارسال نامه ای به نوبخت، عنوان کردند که اشتباهی صورت گرفته است.
 
وی ابراز نمود: عملیات اجرایی سد میمه ادامه خواهد داشت و به دلایل این چنینی هرگز این پروژه متوقف نخواهد شد.
 
کاظم زاده با اشاره به وضعیت اقتصادی نه چندان خوب دولت اشاره نمود و گفت: پروژه سد میمه و دیگر پروژه ها متوقف کامل نمی شوند ولی ممکن است تخصیص اعتبارات آن ها بسیار مطلوب نباشد.
 
وی به دیدار اخیر نمایندگان استان ایلام با نوبخت اشاره نمود و گفت: در این دیدار در خصوص مسائل زیادی به گفت وگو نشستیم و یکی از آنها پروژه سد میمه بود.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل جلوگیری از تخصیص اعتبار به این پروژه رفع و در آینده نزدیک اعتبار ها به این پروژه از سوی سازمان برنامه و بودجه تزریق خواهد شد.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد