امروز شنبه, 05 اسفند 1396 - Sat 02 24 2018
تازه ترین خبرها

حمایت دولت از پروژه های آب و خاک و کشاورزی در دهلران

حمایت دولت حمایت از پروژه های آب و خاک و کشاورزی در دهلران

 

فرماندار دهلران گفت: یکی از اولویت های کاری دولت حمایت از پروژه های حوزه آب و خاک و کشاورزی در شهرستان دهلران است.

 

به گزارش نسیم دهلران;در پی انتشار سلسله گزارش های تحت عنوان"سد میمه دهلران در آستانه تعطیلی/ کارگران در جلوی فرمانداری تجمع کردند" و "پروژه سد میمه تعطیل نمی شود/ تزریق اعتبار در آینده نزدیک"در پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران واکنش های متفاوتی از سوی مسئولان شهرستان را در بر داشت.

 

با خبر شدیم که فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان ضمن بازدید از سد میمه با کارکنان و نیروهای این سد دیدار کردند.

 

براساس این گزارش؛ سید حسینعلی موسوی در دیدار با مدیریت، کارگران و پیمانکاران شاغل در پروژه سد میمه اظهار کرد: مدیریت ارشد استان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان آب منطقه ای جذب اعتبار برای این پروژه را با جدیت دنبال می کنند.

 

وی با اشاره به اهمیت این سد و تلاش دولت برای رونق بخش کشاورزی و حمایت از طرح های مرتبط با کشاورزی در این شهرستان افزود: پیگیری ها و تلاش ها برای تسریع در عملیات اجرایی طرح ادامه دارد و با تزریق اعتبار مشکل توقف کار حل می شود.

 

فرماندار دهلران همچنین با اشاره به مشکلات حقوق و مطالبات معوقه کارگران و پیمانکاران شاغل در این سد عنوان کرد: مدیریت این پروژه برابر قانون جوابگوی معوقات کارگران و پیمانکاران هستند و در این زمینه باید اقدام لازم را در جهت رفاه کارگران انجام دهند.

 

موسوی خطاب به نیروها و کارگران سد میمه که حقوق و مزایای خود را از شرکت طلب دارند گفت: پیگیری مطالبات از طریق قانونی حق شماست و مدیریت سد باید پیگیر این مطالبات از طریق مجموعه کاری خود باشد.

 

وی کارگران را سرمایه های جامعه در عرصه تولید دانست و اضافه کرد: حمایت از کارگران و پرداخت حقوق آنها همواره مورد تاکید جامعه اسلامی است و تلاش برای پرداخت حقوق معوقه از موضوع هایی است که دنبال می شود.

 

در این نشست سه نفر به نمایندگی از کارگران و پیمانکاران شاغل در این پروژه به بیان مشکلات خود پرداختند و فرماندار دهلران نیز به درخواست ها و نظرات آنها در خصوص عدم تعطیلی سد میمه و پیگیری مطالبات شان پاسخ داد.

 

مهندس بهارلو مدیر سد میمه نیز در این نشست گزارشی از نحوه اجرای سد و پیشرفت فیزیکی آن و تلاش برای پرداخت مطالبات معوق کارگران و پیمانکاران شاغل ارائه کرد و از فرماندار دهلران خواست برای رفع مشکلات اعتباری سد میمه پیگیری کند.

 

عملیات اجرایی سد مخزنی میمه در بخش مرکزی دهلران سال 89 شروع شد و هم اکنون با حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست ولی نبود اعتبار یکی از عمده ترین مشکلات در سر راه اجرای این سد برای ادامه کار است.

 

30741/10

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.