امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

بی تدبیری در کمربندی+تصویر

بی تدبیری در کمربندی+تصویر
 
علی رغم قول مسئولان اما پروژه کنارگذر دهلران همچون زمان راه اندازی و پس از افتتاح، لنگ می زند و هنوز هم با وجود قول های مکرر خبری از راه انداز مجدد آن نیست.
 

 به گزارش نسیم دهلران؛ یکی از پروژه های عمرانی شهرستان دهلران که همواره نام آن برای شهروندان دهلرانی زجرآور است و کمتر کسی از آن به نیکی یاد می کند پروژه کمربندی دهلران می باشد.

 
این پروژه حدود 8 سال پیش کلنگ خورد و قرار بود در مدت زمان کمی راه اندازی شود اما به دلایل گوناگون پس از 5 سال در دهه فجر 92 افتتاح شد.
 
لازم به ذکر است که با وجود گذشت 5 سال باز هم ساخت آن به طور کامل صورت نگرفت و در حالی افتتاح شد که میدان های دو طرف آن که متصل کننده جاده کمربندی به مسیر اصلی بودند هنوز چراغ هایشان خاموش بود.
 
فدا کردن تکمیل پروژه برای رساندن آن به افتتاح ایام دهه مبارک فجر به دست استاندار باعث شد که درست چند روز پس از افتتاح، در میدان های خاموش کنارگذر دهلران حوادث رانندگی به وجود بیاید که متأسفانه در این حوادث چندین نفر مجروح و یک نفر هم کشته شد.
 
بی تدبیری در کمربندی+تصویر
 
همچنین پس از 2 سال و چند ماه از افتتاح این پروژه که کم کم داشت خاطرات بد آن حوادث نیز از ذهن ها پاک می شد و خاطرات خوب تردد وسایل سنگین از کنارگذر جایگزین خاطرات بد را می گرفت، در فروردین سال جاری سیل آمد و خاطرات بد را پررنگ تر نمود.
 
سیل جاری که البته یک سیل ویرانگر نیز بود جاده کمربندی کمتر از 3 سال افتتاح شده دهلران را با خود برد و پل های بزرگ آن را ویران نمود.
 
بی تدبیری در کمربندی+تصویر
 
در خصوص اینکه این پل های به این شدت ویران شدند و آیا استاندارد بودن یا خیر نظریه کارشناسی در دسترس نیست و گویا بر اساس کارشناسان اداره راه و شهرسازی وقت سیل بسیار قدرتمند بوده و گل ها استاندارد بوده اند.
 
پس از آن حادثه به گفته مسئولان که در این سایت با خبری تحت عنوان "تردد وسایل نقلیه از کنارگذر دهلران" منتشر شده بود باید در اواخر تیرماه این مسیر دوباره راه اندازی موقت می شد اما نشد.
 
بی تدبیری های مسئولان باعث شد تا دادستان به دلایل مشکلاتی که برای شهر به خاطر ورود وسایل سنگین به وجود آمده بود، دستور ممنوعیت ورود وسایل سنگین به شهر دهلران را بدهد که با قول مساعد مسئولان به تسریع در بازگشایی پروژه مربوطه، ورود وسایل نقلیه سنگین باتوجه به موافقت دادستان، برای مدت معینی مجاز گردید.
 
با فشار دادستان مسئولان مسیر موقتی را در کنار گذر دهلران ایجاد نمودند تا وسایل سنگین از آن عبور کنند.
 
بی تدبیری در کمربندی+تصویر
 
همچنین تیرماه سال جاری رئیس اداره ره و شهرسازی وقت دهلران در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در پی وقوع سیل فروردین ماه سال جاری ئ تخریب چند پل از مسیر کنار گذر دهلران، این مسیر مدت دو ماه است که تردد در آن امکان پذیر نبوده و ماشین های سبک و سنگین از داخل شهر عبور و مرور می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه روال اداری و پیمانکاری ترمیم کنارگذر دهلران زمان بر است، افزود: به منظور ایجاد حفظ آرامش شهروندان دهلران این اداره اقدام به ساخت مسیرهای انحرافی برای اتصال جاده کنارگذر نموده است.
 
رئیس اداره ره و شهرسازی دهلران ادامه داد: همچنین برای راهنمایی رانندگان در مسیر کنارگذر، نصب سرعت گیر، تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی، چراغ فلش چشمک زن و... با همکاری و کارشناسی پلیس راه نصب شده است.
 
وی گفت: در هفته آینده مسیر کنارگذر دهلران به طور موقت به بهره برداری می رسد و وسایل نقلیه می توانند از این مسیر عبور کنند.
 
رئیس اداره ره و شهرسازی دهلران با اشاره به اینکه پیمانکار ترمیم پل های کنارگذر دهلران مشخصشده است، بیان نمود: پیمانکار ساخت پل های کنار گذر مشخص و اکنون در حال کار کردن می باشد.
 
وی تصریح کرد: طبق پیمان این پیمانکار باید ظرف 3 ماه این پروژه را تکمیل نماید ومهرماه کنارگذر دهلران به طور کامل تکمیل گردد.
 
متأسفانه علی رغم قول مسئولان اما این پروژه همچون زمان راه اندازی و پس از افتتاح، لنگ می زند و هنوز هم با وجود قول های مکرر خبری از راه انداز مجدد آن نیست.
 
پیگیری خبرنگار ما نشان می دهد که دلیل اصلی این بی تدبیری عدم تخصیص اعتبار به پیمانکار می باشد و در ابتدا سرعت ترمیم پل ها مطلوب بوده است.
 
بی تدبیری در کمربندی+تصویر
بی تدبیری در کمربندی+تصویر
 
با این اتفاقات کنارگذر دهلران دیگر به خاطره ای بد برای مردم دهلران تداعی شده و به این راحتی ها هم از ذهن ها پاک نمی شود.
 
رانندگانی که از این مسیر موقت نیز عبور می کنند ممکن است هر بار که نزدیک پل ها می شوند و باید از مسیر خاکی با پیچ تند عبور کنند زیر لب دعایی نیز نثار کسانی بکنند.
 
امید است که این جاده کمربندی دهلران به حالت اولیه خود برگردد و مسئولان نیز در این خصوص اطلاع رسانی نمایند تا که شاید خاطرات بد از ذهن این مردم رنج دیده کمی کاسته شود.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد