امروز دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 - Mon 04 23 2018
تازه ترین خبرها

انتقاد مجدد امام جمعه از عدم پرداخت حقوق کارگران


امام جمعه دهلران گفت: عدم پرداخت حقوق کارگران زیبنده نظام اسلامی نیست و مسئولان جواب این اخلاص و خدمات شبانه روزی کارگران عزیز را به خوبی بدهند.


نسیم دهلران؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان دهلران با توصیه همگان به رعایت تقوا، اظهار کرد: خداوند متعال حاظر و ناظر بر اعمال انسان ها است و باید ضمن بهره مندی از تقوای الهی، خودمان را از گناهان و حتی مکروهات دور کنیم تا سعادت مندی در آخرت نصیبمان بشود.

حجت الاسلام موسوی با تقدیر از حضور مردم شهرستان دهلران در حماسه نهم دی ماه، حضور در 9  دی را یک عبادت بزرگ دانست و افزود: امت ولایتمدار، انقلابی، تیزبین و موقعیت شناس ایران اسلامی و شهرستان مررزی دهلران در 9 دی سال 95 سنگ تمام گذاشتند و باید گفت که اگر این یاران در روز عاشورا بودند امام به زحمت نمی افتاد و سر از تنتنش جدا نمی شد.

وی گفت: مردم انقلابی ایران اسلامی و شهرستان دهلران اهل تشخیص هستند و هروقت تشخیص دادند به صحنه آمدند و به گونه ای حماسه آفریدند که زبان ها برای تشکر از آنان قاصر است ولی به سهم خودمان بصورت ویژه از این مردم که سنگ تمام گذاشتند و پیوند ناگسستنی با ولایت برقرار کردند تشکر و قدردانی می کنیم.


امام جمعه دهلران از همه دست اندرکاران و برنامه ریزان حماسه نهم دی ماه در شهرستان دهلران و همچنین پوشش مناسب خبری آن از طریق صدا و سیما تشکر کرد.

وی به ایام ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی این امام زاده بزرگوار اشاره نمود و  اظهار داشت: حضرت عبدالعظیم حسنی دارای شاگردان بسیار زیاد و خوبی است و علمایی همچون شیخ صدوق را تحویل جامعه داد و فرموده اند که زیارت این امام زاده عزیز مساوی با زیارت امام حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه امامان و امام زاده گان هرجا قدم گذاشته اند باعث برکت آن مناطق شده اند، ادامه داد: زندکی پربرکت ایشان دارای برکات و درس های زیادی است و با درایت خود توانست که شهر ری را تغییر دهد و و امام هادی(ع) نیز فرمود که آفرین بر تو که اعمال و رفتار تو همانند آباء  و اجدادت  است.

حجت الاسلام موسوی بر ضرورت راه اندازی دفتر نمایندگی یا اداره دادگستری در بخش های تابعه دهلران علی الخصوص میمه و زرین آباد و همچنین منطقه دشت عباس در موسیان تاکید و خاطرنشان کرد: از ریاست کل محترم دادگستری استان ایلام عاجزانه تقاضا داریم باتوجه به دوری از مرکز شهر و وجود جاده های بسیار نامناسب از پهله به دهلران، نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند و تقاضای ما را هم به خدمت ریاست محترم قوه قضائیه برسانند.

وی ادامه داد: شهرستان دهلران یک شهرستان وسیع است و برای تکریم ارباب و رجوع و تسهیل در پرونده ها و دیگر امورات قضایی نیاز است دفتر نمایندگی دادگستری همانند دیگر بخش ها در بخش های این شهرستان هم دایر شود و یا حداقل به کسی دستور بدهند هفته ای یک بار برای رفع رجوع مشکلات اداری مردم به محاکم، در بخش ها حضور پیدا کند.

امام جمعه دهلران به وجود چند دست اندازی مخرب در خیابان های اصلی شهر دهلران اشاره نمود و گفت: از اعضای محترم شورای شهر و شهردار محترم انتظار داریم باتوجه به اینکه این مسائل باعث بروز مشکلاتی برای مردم و وسایل نقلیه آنها می شود، نسبت به رفع این مشکلات سریعاً اقدام کنند.

وی بار دیکر بر ضرورت پرداخت حقوق کارگران تاکید کرد و بیان داشت: یک کارگری با بنده تماس گرفت و گفت که چندماه است که حقوق ما را نداده اند و وقتی مراجعه می کنیم به ما می گویند که اگر مایل نیستی بفرما بیرون، فلذا باید گفت که در نظام اسلامی این یک جواب برای کارگر ما که خالصانه درحال خدمت به مردم هستند نیست و امیدواریم نسبت به رفع مشکل پرداخت آنان اقدام شود.

حجت الاسلام موسوی با محکومیت اقدام منافقین درخصوص نامه به ترامپ، افزود: عده ای بی وجدان، بی دین و بی ایمان و حیوان صفت که ظاهر و باطن آن ها برعلیه نظام اسلامی نمایان است به ترامپ رئیس جمهور منتخب امریکا که هنوز روی کار نیامده است نامه نوشته اند که باید تحریم ها را بر علیه ایران تشدید کنید.

وی در پایان به موضوع حقوق های  نجومی و توجه به معیشت مردم تأکید کرد و گفت: امیدواریم این موضوعات مهم در دستور کار دولت محترم قرار بگیرد.

30741
انتهای پیام/

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد