امروز دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 - Mon 04 23 2018
تازه ترین خبرها

تشر دادستان بر سر مدیران

تشر دادستان بر سر مدیران
 
دادستان شهرستان دهلران از بی انگیزگی و سیاسی کاری برخی مسئولان شهرستان ابراز گله مندی نمود و خواستار تصریح در نابسامانی مدیریت در این شهرستان شد.
 
 
به گزارش نسیم دهلران؛ در جلسه شورای اداری شهرستان دهلران که دیروز برگزار شد دادستان این شهرستان از عملکرد اکثر ادارات شهرستان ابراز گله مندی کرد و خواستار درست شدن برخی ساختارها و رفتارها در مدیران شهرستان شد.
 
بی انگیزگی مدیران ادارات
بر اساس این گزارش؛ صابر نجومی- دادستان شهرستان دهلران- در این نشست اظهار کرد: مشاهدات نشان می دهد که متأسفانه انگیزه کافی در برخی از مسئولان و مدیران ادارات مشاهده نمی شود.
 
وی ادامه داد: فعالیت و چابکی که یک مسئول و یا کارمند که باید در پیگیری حقوق داشته باشد در بین برخی مسئولان شهرستان دهلران وجود ندارد و به روزمرگی اداری عادت کرده اند.
 
دادستان شهرستان دهلران تصریح کرد: البته تغییر و تحولات خوبی نیز در برخی ادارات به وقوع پیوسته است و ما آن ها را نیز مشاهده نموده ایم.
 
عدم حفظ حقوق بیت المال و منابع طبیعی
وی ابراز نمود: دستگاه قضایی شهرستان از عملکرد ادارات در حفظ حقوق بیت‌المال و منابع طبیعی رضایت ندارد و ادارات در این زمینه عملکرد مناسبی ندارند.
 
نجومی افزود: با توجه به اینکه در این شهرستان سدهایی برای آبیاری زمین‌های کشاورزی احداث شده متأسفانه برخی افراد اقدام به زمین خواری‌هایی کرده‌اند که در این راستا عملکرد نهادهای واگذاری زمین و ناظر بر عدم تصرف اراضی دولتی مطلوب نیست.
 
عملکرد شورا و شهرداری بسیار نامناسب است
وی گفت: متأسفانه عملکرد شورا و شهرداری دهلران با آرمان هایی که در قانون اساسی داریم به هیچ عنوان سنخیت ندارد.
 
دادستان دهلران بیان نمود: در چند سال گذشته به جز اختلافات، درگیری، صحبت های قومی و قبیله ای و تغییر تحولاتی که هیچ اثری رو در پیشبرد وضعیت شهری نداشت در شورا و شهرداری دهلران دیده نشده است.
 
وی تصریح کرد: در کدام شهر کشور در عرض 3 سال 3 شهردار و یکی دو سرپرست اداره می شود؟.
 
نجومی عنوان کرد: اخبار خوبی از شورای شهر به گوش نمی رسد که حاکی از تلاش برای رفع مشکلات شهر باشد.
 
وی گفت: به جز کوبیدن بر طبل اختلافات و پرداختن به مسائلی که هیچ سودی برای شهر و شهروندان ندارد چیزی دیگر از شورا به گوش نمی رسد.
 
دادستان بیان نمود: ظاهراً خیلی از دوستان در شورای شهر دهلران به وظایف خود آگاه نیستند که نمود این مسئله رو در وضعیت کنونی شهر می بینیم.
 
وی اظهار کرد: در طول 10 تا 15 سال گذشته کوچکترین پیشرفتی رو در وضعیت شهری دهلران نشده است.
 
نجومی ادامه داد: ورودی های شهر بسیار بد هستند.
 
وی افزود: اینکه در شورا و شهردار بیایند کارهای روتین خود را به عنوان آمار ارائه دهند به هیچ عنوان برای شهروندان قابل قبول  نیست.
 
دادستان دهلران به وضعیت نامناسب جمع آوری نخاله ها اشاره نمود و گفت: در بسیاری از موارد شخصاً به شهردار تماس گرفته ام تا نخاله ها را جمع آوری نماید.
 
مدیران خدماتی سیاسی شده اند
وی همچنین با توصیه به مدیران ادارات برای آگاهی بیشتر نسبت به شرح وظایف خود اظهار داشت: بسیاری از نمایندگان حقوقی ادارات که باید در محاکم قضایی از اداره که همان بیت المال است دفاع کنند به وظایف خود اشراف ندارند که این مسئله باید با آموزش بیشتر برطرف شود.
 
وی ضمن در خواست از دستگاه‌های اداری برای حل اختلافات خود با سایر دستگاه‌های اداری در محیطی به دور از محاکم قضایی تصریح کرد: بر اساس آیین نامه ادارات دولتی قبل از هر شکایت به محاکم قضایی باید اختلافات خود را به استانداری و فرمانداری ارجاع دهند و در آنجا حل و فصل کنند.
 
دادستان عمومی شهرستان دهلران خطاب به برخی مدیران برای پرهیز از سیاسی کاری اظهار داشت: بسیاری از دستگاه های اداری وظایف سیاسی ندارند و شرح وظایف آنها خدمت رسانی به مردم است اما شاهد هستیم برخی مدیران فعالیت اصلی خود را فراموش کرده و فقط به مسائل سیاسی می پردازند و توهماتی را در جامعه به وجود می آورند که قابل پذیرش نیست.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد