امروز دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 - Mon 04 23 2018
تازه ترین خبرها

رطوبت بالا در گاز شهری دهلران/ احتمال خطر گاز در منازل

رطوبت بالا در گاز شهری دهلران/ احتمال خطر گاز در منازل
 
عدم راه اندازی جایگاه سوخت CNG دهلران به دلیل رطوبت بالای گاز شهری می باشد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ یکی از مطالبات مردم دهلران راه اندازی جایگاه CNG برای رانندگان این شهرستان بوده است که با تلاش مسئولان این جایگاه ازلحاظ عمرانی تکمیل شده است.
 
متأسفانه عدم راه اندازی این جایگاه تکمیل شده باعث ناراحتی دو چندان نسبت به زمان های ساخته نشده این جایگاه برای مردم شده است.
 
این پایگاه خبری در آخرین خبری که از این پروژه تحت عنوان " آینده مبهم افتتاح CNG در دهلران" به رشته تحریر در آورد از مشکلاتی که در شهرداری بوده است نوشته بود که اکنون متوجه شده ایم مشکلات در اداره ی دیگری است که هرگز به خود اجازه اطلاع رسانی به مردم را نداده است.
 
بر اساس این گزارش؛ پیمانکار جایگاه CNG  دهلران مشخص شده است و آماده بهره برداری از آن می باشد ولی با تست هایی که کارشناسان از سوخت این جایگاه انجام داده اند اجازه بهره برداری را به وی نداده اند.
 
کارشناسان در تست اولیه متوجه رطوبت بسیار بالا در لوله های حمل گاز شهری شده اند که برای وسایل نقلیه بسیار خطرناک است. 
 
این رطوبت به قدری زیاد است که شاید با فیلتر و دیگر دستگاه ها نتوان از ورود آن به داخل ماشین ها جلوگیری کرد.
 
بر اساس مستندات خبرنگار ما؛ در یک جایگاه استاندارد بعد از کار کردن حدود یک هفته باید در مخزن رطوبت گیر جایگاه به اندازه کمتر از یک کاسه آب باشد ولی در جایگاه سوخت CNG دهلران در کمتر از 2ساعت کارکرد نزدیک به 5 لیتر آب جمع می شود و مانند یک لوله آب پرفشار از آن خارج می شود.
 
پیگیری خبرنگار ما نشان می دهد که شرکت پخش فرآورده ها نفتی نامه های بسیاری را برای شرکت گاز نوشته است اما هنوز هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.
 
این گزارش نشان می دهد که در لوله گاز شهری شهر دهلران آب وجود دارد ولی این در حالی است که شرکت گاز دهلران در اطلاعیه ای در شهریور ماه سال جاری با اعلام اینکه 20 روز گاز شهری قطع می شود اعلام کرد که می خواهند عملیات پیک رانی انجام دهند.
 
یکی از اهداف پیک رانی تمیز کردن لوله است که اگر این عملیات در دهلران در عمل انجام شده است پس چرا هنوز آب در لوله های گاز شری دهلران جولان می دهد.
 
آیا آب علاوه بر خطرناک بودن در جایگاه سوخت برای خانوار در خانه ها هم خطرناک است؟
 
این سؤال فکر شهروندان دهلران را مشغول و نگران کرده است که نیاز است شرکت گاز در این خصوص پاسخ دهد و اطلاع رسانی نماید.
 
امید است که مسئولان علاوه بر پاسخگویی به این شائبه ها، در اسرع وقت مشکلات جایگاه سوخت CNG دهلران را برطرف نمایند چراکه اگر پر<زه ای در دولتی به دلایل گوناگون مدام به تأخیر بیفتد و پس از مدت طولانی راه اندازی شود دیگر آن شیرینی که باید برای مردم داشته باشد را نخواهد داشت.
 
30741
انتهای پیام/ 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد