امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

مسئولان اصرار به یک مسیر نداشته باشند


امام جمعه دهلران گفت: جهت انجام مطالعات ریلی قطار مسئولان به یک مسیر فقط نگاه نکنند بلکه بگذارند با اشرافیت کامل به کل استان نگاه شود زیرا در دهلران بستر لازم فراهم است.


نسیم دهلران؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محسن موسوی- امام جمعه دهلران- در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان دهلران با توصیه همگان به رعایت تقوا، به میلاد امام عسکری و شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره نمود و اظهار  داشت: برکت وجود این امام زاده بزرگوار در قم بسیار مؤثر است و علم از قم به اقصی نقاط کشور منتشر می شود.

وی افزود: علمای بزرگوار ما همچون علامه طباطبائی افطاری خود را با بوسه بر ضریح و درب حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می کرد و حضرت آیت الله العظمی مرعشی نیز مقید بودند که نمازهایشان را در صحن این امام زاده عالیقدر به جا بیاورند و دوساعت قبل از اذان می نشست تا خدام بیایند و درب های حرم را باز کنند.

امام جمعه دهلران گفت: امروز علم آل محمد(ص) از قم منتشر می شود و روزی هم می آید که قم مرکز اهل البیت(ع) می شود و این از برکت دخت گرامی امام موسی کاظم(ع) حضرت معصومه است.

وی به سخنان مهم مقام معظم رهبری در باب علم و پیشرفت علمی در دیدار اساتید و دانشجویان اشاره نمود و بیان داشت: علم با معنویت و هدایت آن به رشد تبدیل می شود و مقام معظم رهبری هم در این سنوات اخیر پیشرفت علم را مد نظر قرار داده بودند.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: علم و فراورده های انرژی هسته ای و علم هوافضا در سنوات اخیر گویی به گوشمان نمی خورد و خلاقیت ها و باید بدانیم که پیشرفت های علمی در این خصوص بسیار لازم است و مقام معظم رهبری هم فرمودند که در یک حال نباید قانع باشیم بلکه مؤمن آن است که پیشرفت داشته باشد.

وی به قیام 19 دی اشاره نمود و گفت: 19 دی یوم الله دیگری است و یک 9 دی گونه ای بود که مردم با بصیرت وارد صحنه شدند زیرا حضرت آیت الله عظمی سیدمصطفی خمینی فرزند امام را به شهادت رساندند و در سال 56 در روزنامه اطلاعات هم به امام اهانت کردند ولی مردم قم تحمل نکردند و وارد صحنه شدند که در 19 دی این روز تاریخی ثبت شد.

وی با اشاره به موضوع مهم اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: از اقداماتی که در این خصوص انجام شده است تشکر می کنیم، اما این واقعیت را باید بدانیم که با گرفتن جلسه و شعار و پاسکاری ها، این امر مهم انجام نمی شود.

امام جمعه دهلران یکی از مهمترین بسترهای اقتصاد مقاومتی را شهرستان دهلران دانست و بیان داشت: از ادارات محترم علی الخصوص در مرکز استان ایلام این انتظار را داریم که بخش خصوصی را در بروکراسی اداری پاسکاری نکنند بلکه تقویت کنند.

وی ادامه داد: تا حدودی از ادارات کل استان نگران هستیم زیرا واقعیت این است که بروکراسی اداری طرف را خسته می کند و سراغ دارم کسانی را که در بخش خصوصی قصد کاریابی دارند و می خواهند موارد حقیقی را در شهرستان پیاده کنند ولی در ادارات کل ایلام بروکراسی هایی را جلوی او می اندازند که طرف خسته می شود.

وی به موضوع کشف حجاب توسط رضاخان قلدر اشاره نمود و افزود: دشمن با رسانه های متعدد ما را نشانه گرفته است و در این خصوص حجاب و عفاف در اولویت خانواده ها و مراکز فرهنگی باید باشد و اگر خدای ناکرده جامعه ما محل تردد بی حجاب ها باشد، این یک زنگ خطر است که باید به گوش و به هوش باشیم.

حجت الاسلام موسوی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران که نکاتی را در جلسه شورای اداری بیان داشتند و فرماندار محترم هم صحه گذاشتند تشکر کرد و گفت: نکات و تذکرات خوبی در جلسه شورای اداری دهلران بیان شد و امیدواریم مسئولین بیشتر متوجه کار خود باشند.

وی از بازپرس، مجموعه دادگستری شهرستان به همراه نیروی انتظامی که در دستگیری چند قاتل فراری که چندسالی فرار کرده بودند و بحمدالله در هفته گذشته دستگیر شدند تشکر کرد و گفت: اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد و با یک کار قضایی و پلیسی عده ای از راهزن ها هم که در مسیر نا امنی ایجاد کرده بودند قاطعانه دستگیر شدند.

 امام جمعه دهلران به موضوع تیراندازی برخی از مردم روستاها در مراسمات اشاره نمود و افزود: این اقدامات نیاز به یک کار فرهنگی و فرهنگ سازی مناسب دارد و امیدواریم شورای تامین شهرستان با همکاری معتمدین و مردم بزرگوار در این خصوص اقدامات مناسبی را انجام بدهند.

وی به نعمت ظرفیت اربعین حسینی(ع) در استان ایلام اشاره نمود و تصریح کرد: از مسئولین استانی و کشوری می خواهیم از این ظرفیت بسیار خوب که می شود استان ایلام را از بن بست بی امکاناتی نجات داد به خوبی استفاده کنند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: استان کرمانشاه هیچ ترددی در آن صورت نمی گیرد ولی 5  مکان ورودی و خروجی دارد، خوزستان نیز 3 تا دارد ولی استان ایلام با بیش از 400 کیلومتر مرز مشترک تنها دارای یک مبادی خروجی است و امیداست مسئولان در شهرستان دهلران هم که دارای 220 کیلومتر مرز با عراق است جهت راه اندازی مبادی ورود و خروج تسریع ایجاد کنند.

وی افزود: از اینکه مسئولان استان به راه اندازی ریل قطار در استان اصرار می کنند تشکر می کنیم اما خواهش میکنم موضوع مطالعات ریلی را نیز در دستور کار خود قرار دهند زیرا تعهد می دهیم مسیر خوزستان – دهلران – مهران – ایلام یک مسیر بسیار مناسب و کم هزینه است که هیچ خرج سنگینی برای کشور ندارد و می شود به راحتی آن را انجام داد.

امام جمعه دهلران در تذکری خیرخواهانه به مسئولان استان، اظهار داشت: از مسئولان انتظار داریم اصرار به یک طرف نداشته باشند و به یک مسیر هم فقط نگاه نکنند بلکه بگذارند تمام استان را مطالعه و بررسی کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم با اشرافیت خاص به استان و تهیه بودجه نگاه شود و در این خصوص نماینده گان محترم مردم در مجلس نیز سهم بزرگی دارند زیرا شهرستان هایی هستندکه بستر لازم را برای بودجه دارند و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده و بهره برد.

وی گفت: از چهاربانده کردن 10 کیلومتر مسیر دهلران بطرف خوزستان تشکر می کنیم و انتظار داریم چندتا ده کیلومتر دیگر در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

حجت الاسلام موسوی در پایان به سخنان برخی از مسئولان کشوری درخصوص تضعیف قوه قضائیه اشاره نمود و گفت: مسئولین کشوری به موضوع اسلام و انقلاب اسلامی بیشتر توجه کنند زیرا کوچکترین سخنی که دشمن از آن بهره برداری سوء می کند را نباید به ضرر و تضعیف نظام به میان آورد.


30741
 انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد