امروز شنبه, 02 تیر 1397 - Sat 06 23 2018
تازه ترین خبرها

پروژه ای بدون جذب نیرو/ آموزشکده ای که فنی و مهندسی نشد

پروژه ای بدون جذب نیرو/  آموزشکده ای که فنی و مهندسی نشد
 
بر خلاف قول مسئولان دانشگاه ایلام، آموزشکده کشاورزی دهلران به آموزشکده فنی و مهندسی و کشاورزی تغییر نام نیافت.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ یکی از ظرفیت هایی که ایلام را در کشور مطرح می نماید معقوله ی کشاورزی است و شهرستان دهلران قطب کشاورزی این استان می باشد.
 
وجود این ظریت بالا در شهرستان دهلران مسئولان استانی را مجاب نمود تا به فکر راه اندازی آموزشکده کشاورزی در این شهرستان شوند.
 
عملیات اجرایی آموزشکده کشاورزی دهلران از سال 1390 در زمینی به مساحت 5 هزار و 700 مترمربع آغاز شده است.
 
این آموزشکاه در سال 95 عملیات قیزیکی آن به طور کامل تمام شد.
 
مهرماه سال گذشته نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای تغییر نام آموزشکده کشاورزی به آموزشکده فنی و مهندسی و کشاورزی دهلران خبر داد.
 
بر اساس این گزارش؛ این پایگاه تحلیلی خبری اسفندماه سال گذشته خبری تحت عنوان " پذیرش دانشجو در آموزشکده فنی و مهندسی و کشاورزی دهلران" به انتشار در آورد که در این خبر محمد علی‌اکبری- رئیس دانشگاه ایلام- اظهار کرده " در دهلران یک آموزشکده با استعداد کشاورزی پیش‌بینی شده بود اما با توجه به ظرفیت نفت و گاز دهلران در شورای گسترش، این مرکز را تحت عنوان آموزشکده فنی و مهندسی و کشاورزی تغییر عنوان دادیم و برای سال 96 دانشجو خواهیم پذیرفت.
 
وی ادامه داد: برنامه ی ما برای این مرکز این است که اگر چه دانشگاه‌های دولتی سراغ دوره‌های کاردانی نمی‌روند اما به منظور کمک به توسعه حوزه نفت و گاز استان دوره کاردانی ابزار دقیق و جوشکاری که مورد نیاز منطقه است اقدام کردیم و انشاءالله رشته‌اش را دایر خواهیم کرد."
 
پس از گذشت 5 ماه از وعده های رئیس دانشگاه ایلام اکنون در سطح شهر دهلران تبلیغات آغاز به کار آموزشکده کشاورزی دهلران با دو رشته کاردانی در حوزه کشاورزی منتشر شده است و خبری از نام آموزشکده فنی و مهندسی و رشته های مرتبط با آن نیست.
 
حال سولات زیادی در ذهن مردم دهلران به وجود آمده از جمله اینکه اگر این آموزشکده فقط کشاورزی است پس چرا مسئولان برای دلخوشی مردم وعده های دروغین را مطرح نمودند؟
 
عدم به کارگیری یک نیرو دهلرانی در آموزشکده کشاورزی
یکی از امیدهایی که با بهره برداری از آموزشکده کشاورزی دهلران در دل مردم موج می زند استخدام و به کارگیری چند تن از فرزندان این مرز و بوم در این ساختمان بزرگ است که متإسفانه این مهم تحقق نیفتاده است.
 
علی رغم پیگیری های فرماندار دهلران و دیگر مسئولان، به گفته مسئولان دانگاه ایلام قرار است که از نیروهای خود دانشگاه در شهرستان ایلام و دیگر شهرستان ها به دهلران بیایند و آموزشکده کشاورزی را اداره کنند.
 
این جواب مسئولان در خصوص اداره کردن آموزشکده کشاورزی دهلران کمی منقی نیست.
 
مگر دانشگاه های ایلام چقدر نیروی مازاد دارند که بخواهند برای آموزشکده کشاورزی دهلران روابط عمومی، نگهبان، مدیر کلاس، منشی رئیس، نظافت چی، آبدارچی و... بفرستند...؟
 
امید است که جدای از وعده های بی ثمر، مسئولان دانشگاه ایلام فراتر از وعده ها با مدیریت صحیح و جهادی نقطه امید کوچکی در دل مردم مرزدار دهلران به وجود بی آورند.
 
خبرنگار: احسان صحرایی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد