امروز دوشنبه, 04 تیر 1397 - Sun 06 24 2018
تازه ترین خبرها

افتادن پروژه های دهلران از چشم معاونت عمران

افتادن پروژه های دهلران از چشم معاونت عمران
 
پروژه های عمرانی دهلران مورد بی مهری استان قرار گرفته است.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ زمانی که به نام جلسات و عملکردهایی که دولت مردان استان و دهلرانی از آن ها یاد می کنند توجه شود، متوجه آن می شویم که بر روی کاغذ، دهلران یک شهر با پروژه های عمرانی فراوان است.
 
پروژه های در حال ساختی چون ان جی ال 3100، پتروشیمی، طرح گرمسیری انتقال آب از غرب کشور، سد میمه، کارخانه سیمان، نیروگاه سیکل ترکیبی برق، دوبانده کردن دهلران – اندیمشک و دهلران - مهران و... بر روی کاغذ نشان می دهند که تحولی در این شهرستان در حال وقوع می باشد.
 
با وجود فعالیت این همه پروژه بر روی کاغذ اما در واقعیت یک نیروی دافعه ای وجود دارد که روند پیشرفت این پروژه ها و دیگر پروژه های عمرانی دهلران را لاک پشتی نموده است.
 
یکی از دلایل اثبات این قضیه عدم حضور "شاپور پولادی" معاون عمرانی استاندار در شهرستان دهلران است که نزدیک به 9 ماه است چهره این شهرستان را ندیده اند.
 
افتادن پروژه های دهلران از چشم معاونت عمران
 
 مگر می شود در دهلران این همه پروژه عمرانی به قول مسئولان مهم، در حال ساخت و انجام باشد اما معاون عمرانی به آن ها سر نزند تا از روند پیشرفت آن ها مطلع شود و برای استاندار گزارش دهد تا در تقسیم بودجه توجه ویژه تری شود.
 
عدم حضور معاون استاندار چند ماه پیش نیز توسط یکی از اعضای شورای شهر دهلران در همایش منتخبین شورای دور پنجم به استاندار و خود معاون عمرانی گوشزد شد که در سایت تحلیلی خبری نسیم دهلران تحت عنوان "  ترک جلسه منتخب شورای شهر دهلران از جلسه استانداری " منتشر شد.
 
"رحمان جابری" عضو شورای شهر دهلران در این همایش گفت: آقای پولادی شما که تا مهران می آیید سری هم به دهلران بزنید، دهلران دومین شهر پرجمعیت استان و دارای پتانسیل های بالقوه می باشد.
 
با وجود تلنگر عضو شورای شهر دهلران به معاون عمرانی استاندار اما باز هم افاده نکرد و معاون عمرانی همچنان چرخ ماشین مأموریت اداری اش تا دهلران نمی چرخد.
 
آخرین سفر معاون عمرانی استاندار ایلام به دهلران آذرماه سال 95 بود که آن هم در سفر استاندار اتفاق افتاد و در خاطر کسی نیست که آقای پولادی به تنهایی سفری به دهلران کرده باشد.
 
افتادن پروژه های دهلران از چشم معاونت عمران
 
این در حالی است که وی سفرهای زیادی به دیگر شهرستان های استان داشته است و بهترین مثال شهرستان همسایه یعنی مهران است که آب و هوای آن هم مانند دهلران است ولی این کجا و آن کجا...!
 
ضعف معاونت عمران و صندلی لغزان استاندار
با توجه به آغاز به کار دولت دوازدهم و خانه تکانی که قرار است در استانداران صورت گیرد، نام استاندار ایلام نیز بر سر زبان ها افتاده که برخی از رفتن وی و برخی از ابقای آن سخن می گویند.
 
یکی از دلایلی که استانداران را به چالش تغییر از سوی دولت وا می دارد عدم تحقق عملکرد دولت در آن استان است.
 
یکی از گزینه های عدم تحقق مسیر سیاسی است اما زمانی مسیر سیاسی زیاد به چشم می آید که رویکرد عمرانی به درستی تحقق نیفتاده باشد، آن موقع است که رجال سیاسی استان علیه استاندار به پا می خیزند و از عدم به کارگیری نیروهای وابسته به دولت و در نتیجه ضعیف شدن پیشرفت پروژه های عمرانی استان در آن دولت سخن به میان می آورند.
 
استاندار ایلام باید بداند اگر ضعفی در عملکرد خود دارد اول ضعف خود و سپس دو دست وی یعنی معاونان آن هستند که وی را ضعیف نشان داده اند.
 
اگر معاون عمرانی قوی باشد آمار استاندار از وضعیت عمرانی استان کامل تر است چراکه استاندار نمی تواند به تنهایی به همه امور اشراف داشته باشد اما آنچه در دهلران- دومین شهر بعد از مرکز استان- رخ داده است نشان می دهد که اگر استاندار آمد که خوب و الا معاون عمرانی اش صندلی مرکز نشینی را ترک نمی کند.
 
خبرنگار: احسان صحرایی
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد