امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

ورزش دهلران در فراموشی

ورزش دهلران در فراموشی
 
عدم توجه به ورزش دهلران در سطح استان باعث افت شدید ورزش در این شهرستان شده است.
 
به گزارش نسیم دهلران، ورزش یکی از پر اهمیت ترین فعالیت ها برای انسان است و هم در ادیان اسلام و هم در کتاب های علمی به این مهم پرداخته شده است.
 
اگر در جامعه ای ورزش کم ارزش شود آن جامعه در بسیاری از مسائل اجتماعی، فرهنگی و... نزول پیدا می کند، البته در عصر حاضر ورزش حتی بر سیاست جامعه نیز تأثیر فراوان دارد.
 
شهرستان دهلران یکی از شهرستان های پر افتخار استان ایلام در عرصه ورزش بوده است و هر ساله افتخارات فراوان کشوری و بین المللی را برای کشور، استان و شهرستان کسب نموده است.
 
متأسفانه چند سالی می باشد که این پیشرفت ها کمتر و کمتر می شوند و تحلیلی در این خصوص صورت نمی گیرد.
 
البته در این چند سال اخیر نیز افتخارات فراوانی داشته ولی بیشتر در رشته های ورزشی انفرادی که آن هم به دلیل تلاش و هزینه های مربی و خود ورزشکار بوده است و نه صاف کردن مسیر توسط مدیریت ارشد ورزش در استان...
 
یکی از دلایل افت ورزش در دهلران و استان سفرهای بسیار کم مدیر کل ورزش و جوانان استان به شهرستان ها و خصوصاً شهرستان دهلران است که اطلاعات بسیار کمی در خصوص مطالبات ورزشکاران دارد.
 
اگر مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان به تقویم سفر خود نگاه کند متوجه این کم کاری مهم خواهد شد و این امر بسیار بر رویکرد ورزش و جوانان شهرستان تأثیر منفی داشته است.
 
دیگر در ورزش دهلران آنگونه که باید ورزش تیمی حرفه ای با روحیه بالا وجود ندارد چراکه می دانند دیده نخواهند شد و کسی نیز نمی آید تا فریاد بزنند و مشکلات را گوشش برسانند.
 
ورزش فوتبال دهلران از سالیان سال در استان زبان زد بود اما اکنون حتی برخی مواقع تیمی وجود ندارد تا برای مسابقات استان اعزام شود.
 
دهلران نیازمند توجه بیشتر است و نباید آن را به حال خود رها نمود باید پاسخگو بود این همه درآمد سالن های ورزش، استخر و دیگر مکان ها که به اجاره داده شده اند و به حساب تنخواه استان واریز می شوند در کجا هزینه می شود؟
 
امید است که مدیر کل ورزش و جوانان استان علاوه بر پاسخگویی به این شهر و دیار فراموش شده از سوی ورزش نیز سفر کنند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد