امروز شنبه, 31 شهریور 1397 - Fri 09 21 2018
تازه ترین خبرها

تولید و رکود مساوی شدند/ پروژه ضد اشتغال در دهلران+تصویر

تولید و رکود مساوی شدند/ پروژه ضد اشتغال در دهلران
با وجود گذشت 15 سال از کلنگ کارخانه سیمان دهلران اما هنوز این پروژه تحولی در بح اشتغال زایی ایجاد ننموده است.
 
به گزارش نسیم دهلران، کارخانه سیمان دهلران حدود 15 سال پیش کلنگ آن بر زمین کوبیده شد تا ضربه امیدی باشد در دل نوجوانانی که سال ها بعد جوان و در کارخانه سیمان دهلران مشغول کار شوند.
 
نوجوانان آن زمان اکنون در بزرگسالی به سر می برند و برخی از آنها فرزندانشان نوجوان شده ولی کارخانه سیمان دهلران هنوز به بهره برداری کامل نرسیده است.
 
هیاهویی برای هیچ
مسلماً پروژه های بزرگ که قرار است تحولی عظیم در یک شهر و یا استان به وجود بیاورند نیازمند زمان زیاد برای بهره برداری می باشند و این را سالیان سال است که مردم ایران درک نموده اند و صبر خود را حتی برای پروژه های نیمه بزرگ نیز زیاد نموده اند.
 
تعداد اندک شماری که به نام کارگر در این کارخانه نیمه تمام مشغول به کار بودند از کار خود اخراج و چند سالی است که برای احیای حق و حقوق خود به این در و آن در می زنند و زمان برگشت به خانه شرمنده زن و بچه هایشان می شوند.
 
تولید و رکود مساوی شدند/ پروژه ضد اشتغال در دهلران
 
تقریباً اکثر مسئولان سیاسی استان و شهرستان قول افتتاح این کارخانه را داده اند و حتی تاریخ افتتاح را نیز اعلام نموده اند که همه ی آن قول ها به سر انجام نرسید و قصه ی تلخ کارخانه سیمان دهلران با وعده های شیرین مسئولان همچنان در تلخی به سر می برد.
 
با این همه هیاهو و انتقادهای فراوان که رسانه ها از این پروژه بزرگ نمودند و قرار بود که در زمان بهره برداری از فاز اول کارخانه تعدادی از جوانان مشغول فعالیت شوند.
 
در بیلبوردهای تبلیغاتی شهر دهلران تبلیغ فروش سیمان کارخانه سیمان دهلران در حال درخشیدن است اما خبری از به کارگیری نیروی جدید نیست.
 
اداره صنعت، معدن وتجارت در بی خبری
در این مدت طولانی که کارخانه سیمان دهلران بسیاری از جوانان اخراج شده دهلرانی را خانه نشین نمود و متحمل رنج ها شدند اما آنان که باید فریاد می زدند در خواب خوش زمستانی به سر می بردند.
 
در آرشیو رسانه ها که جست و جو می کنیم خبری، مطلبی، اطلاعیه ای، گزارشی و یا هر چیز دیگری که نشان دهد اداره صنعت، معدن و تجارت دهلران به فکر جوانان بیکارشده در کارخانه سیمان بوده است یافت نشد.
 
تولید و رکود مساوی شدند/ پروژه ضد اشتغال در دهلران
 
همچنین جوانان جویای کار هم دیگر امیدی به این اداره در این خصوص که شاید یادی از آنان کنند و برای ایجاد فرصت اشتغال در کارخانه سیمان دهلران و هر کارخانه دیگری تلاش نمایند نخواهند داشت.
 
آنچه در نمودار فضای اجتماعی شهر دهلران مشاهده می شود این است که با وجود راه اندازی خط تولید کارخانه سیمان دهلران اما رکود در دهلران هم تراز با آن بالا می رود و این پروژه نتوانسته جهشی مثبت در اشتغال این شهر ایجاد نماید.
 
انتهای پیام/
 
 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد