امروز سه شنبه, 25 تیر 1398 - Tue 07 16 2019
تازه ترین خبرها

تشدید نظارت بر شرکت های فعال دهلران/ عملکرد پتروشیمی مورد قبول است

تشدید نظارت بر شرکت های فعال دهلران
 
اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران بازرسی از شرکت های فعال این شهرستان را تشدید نمود.
 
به گزارش نسیم دهلران، "شادمهر کاظم زاده" نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه(24 مهر ماه) در نهمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در دهلران گفت: از یک هزار و 153 نفر نیروی شاغل در ان جی ال دهلران تنها 348 نفر یعنی 30 درصد آنها بومی استان هستند.
 
وی افزود: از این تعداد 348 نفر ساکن استان ایلام که 162 نفر دهلرانی، 106 نفر آبدانانی،  42 نفر ایلامی، 26 نفر دره شهری و 12 نفر ایوانی هستند.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید هر چه سریع تر روند بکارگیری نیروهای بومی به جای نیروهای غیر بومی ظرف یک ماه آینده انجام شود.
 
 
پس از سخنرانی نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی و انتشار آن توسط پایگاه خبری نسیم دهلران، این خبر سریعا در فضای مجازی پیچید.
 
بر همین اساس، "شکرالله شیرخانی" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام به مدیر خودش در شهرستان دهلران دستور بازرسی ویژه از شرکت های فعال سطح شهرستان داد تا از روند نحوه بکارگیری نیروها و میزان درصد بومی بودن آنها آماری درست تهیه نمایند.
 
امروز صبح مدیر و بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران به همراه خبرنگار ما به شرکت پتروشیمی دهلران رفتند تا بازرسی انجام دهند.
 
"عباس بیش بهار" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران در نشست با اعضای پروژه پتروشیمی دهلران اظهار کرد: یکی از کارهای ذاتی اداره کار نظارت بر نحوه بکارگیری نیروها در شرکت ها می باشد.
 
وی افزود: شرکت ها باید با بازرسان اداره کار همکاری بازم را انجام دهند تا آمار درستی از نیروهای مشغول بکار در شهرستان داشته باشیم.
 
"مصطفی درگاه" مدیر سایت پتروشیمی دهلران نیز در این نشست ابراز نمود: پتروشیمی دهلران همواره در ارائه گزارش کار به مسئولان شفاف بوده و همکاری لازم را انجام داده است.
 
وی افزد: یکی از اهداف پتروشیمی منفعت آن برای مردم این دیار است و در این راستا تمام تلاش خود را دارد انجام می دهد.
 
"عابدی" رئیس سایت شرکت اُیک در پتروشیمی دهلران در این نشست بیان نمود: این شرکت با سابقه 30 سال درخشان در زمینه نفت و گاز مشغول به کار است.
 
وی افزود: در بین نیروهای ما افرادی هسند که در این 30 سال همراه شرکت بوده و بازنشسته شده اند.
 
 
رئیس سایت شرکت اُیک در پتروشیمی دهلران با اشاره به اینکه ما تابع قوانین کشور هستیم، ابراز نمود: در بین نیروهای ما افرادی هستند با سابقه 25 سال و انتظار دارند که آنها را بیکار نکنیم.
 
وی تصریح نمود: اکنون آمار نیروهای بومی ما بالای 70 درصد می باشد و این نشان دهنده اشتیاق ما در بکارگیری نیروی بومی است.
 
عابردی گفت: البته در بکارگیری نیروی بومی بسیار باید حساس بود چرا که در کارهای فنی یک اشتباه آنهم در بحث پتروشیمی ممکن است در آینده جان خیلی ها را به خطر بندازد.
 
وی ابراز نمود: ما نیروهای خود را بر اساس رزومه و میزان اطلاعاتی که در زمینه کاری خود دارند انتخاب نموده ایم.
 
رئیس سایت شرکت اُیک در پتروشیمی دهلران عنوان کرد: همه کسانی که رزومه داده اند بارها به پتروشیمی مراجعه و رزومه خود را تحویل داده اند و هرگز با معرفی اشخاص خاصی نبوده است.
 
طبق بازرسی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اکنون 276 نفر در پتروشیمی دهلران مشغول به کار هستند که از این تعداد 206 نفر(75درصد) دهلرانی و 70 نفر(25درصد) غیر دهلرانی می باشند.
 
لازم به تویح است که شرکت اُیک اکنون در 2 پروژ] پتروشیمی و ان جی ال 3100 دهلران در حال فعالیت می باشد که نیروهای این دو مجموعه هیچگونه ارتباطی با هم ندارند.
 
به زودی گزارشی در خصوص ان جی ال 3100 نیز با حضور بازرسان اداره کار دهلران منتشر خواهیم نمود.
 
انتهای پیام/ 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد