امروز دوشنبه, 03 تیر 1398 - Mon 06 24 2019
تازه ترین خبرها

به مردم دروغ!، به خودتان چه؟

به مردم دروغ، به خودتان چه؟
 
برای امید دان به جامعه نیازی نیست سفسطه کنیم کافیست آماری دهیم که در جامعه قابل لمس باشد.
 
به گزارش نسیم دهلران، مدت زیادی است که همه نگاه مردم دهلران به موضوع اشتغال و آن هم از نوع بومی ختم می شود و عملکرد مسئولان را با آمار اشتغال می سنجند.
 
هر بار که تریبونی برای مسئولان فراهم می شود و می خواهند عملکرد خود و دولتشان را بازگو کنند در آخر یکی بلند می شود و می گوید "اینها ارزانی خود، برای اشتغال چه کرده اید؟"
 
این همه مطالبه گری مردو و خصوصاً جوانان دهلران در خصوص اشتغال و پیگیری آن در فضای مجازی باعث شد تا مسئولان هم کمی خود بیایند و تکانی بخورند، اما در این مسیر بیشتر مسئولان فقط با کلمات بازی کردند و به جای اینکه در عمل جوانان را سر کار ببرند با وعده های دروغین آنها را سرکار گذاشتند.
 
شاید مهم ترین کار مسئولان جلسه ای باشد که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با حضور تعدادی از مدیران کل با موضوع اشتغال در دهلران گرفت.
 
در آن جلسه "شادمهر کاظم زاده" گفت: کار ما قانون گذاری است و این کار را انجام داده ایم، ماده 47 به صراحت می گوید اولویت با نیروی بومی است.
 
وی ادامه داد: که از این پس باید مسئولان اجرایی چون فرماندار پیگیر این مووع باشد.
 
 
فرماندار که می گوید دادستان به من گفته ماده 47 ضمانت اجرایی ندارد، از آن طرف شرکت ان جی ال 3100 که بیشترین نیرو را دارد و بیشترین غیر بومی را هم در خود جای داده می گوید لیست نیروها را به دادگاه دهلران داده ام اگر خلافی شده پس برخورد کنند.
 
از طرفی رئیس حوزه قضایی نامه ای محکم به شرکت ها داد و با استناد به ماده 47 خواست ظرف یک هفته شرکت ها پاسخ بدهند ولی یکهفته شد یکماه و اتفاقی نیفتاد.
 
به راستی چه قدرتی نمی گذارد که مردم دهلران به مطالبات خود برسند؟
 
چرا وقتی به شرکت ان جی ال 3100 فشار آورده می شود می گوید "نگذارید دهنمان باز شود و الا همه چیز را می گوییم!"
 
چرا وقتی می گوییم ان جی ال 3100 باید قانونی استخدام کنی می گوید اگر قانونی کار کنم پس باید حقوق آن دو نفر که در فرمانداری است را قطع نمایم!
 
یعنی همه جوانان دهلران به خاطر حقوق دو نفر در فرمانداری نمی توانند شاغل شوند.
 
نگارنده این مطلب نمی خواهد شخصی این معضل را تحلیل کند ولی بعید است کسی با خواندن پاسخ شرکت ها نفهمد که مشکل کجاست!
 
یکبار در جلسه ای که با حضور شرکت ها بود یکی از مسئولان شرکت به من خبرنگار گفت "شما مسئولی که سیر باشد ندارید و الا مشکلاتان خیلی وقت پیش حل شده بود"
 
معنی حرفش را به مخاطبان واگذار می کنم، چراکه نمی خواهم یکطرفه قاضی شوم...
 
مسئولان شهرستان باید آرام آرام بفهمند که امید در جامعه با آماری که لمس نمی شود به وجود نمی آید بلکه راستگویی است که آرامش و امید را تزریق می کند، اگر پشت تریبون قرار گرفتیم و گفتیم ان جی ال 3100 بیش از هزار نفر بومی دارد باعث تزریق امید و سوت و کف مخاطب نمی شود، چراکه هنوز کسی یک چهارم این آمار را هم لمس نکرده است.
 
می خواهید آمار را بدانید بروید پیش موسسه کاریابی واقع در زیرزمین مرکز فنی و حرفه ای دهلران و بگویید چند نفر بیکار ثبت نام نموده تا رقمی بالای شش هزار به شما بدهد و سپس بگویید که چند نفر برای استخدام معرفی شده که اگر بشنوید شاید مختان سوت بکشد...
 
به نظر نگارنده مسئولان باید ملاک عملکرد خود را در خصوص اشتغال و آنهم از نوع بومی را تعداد بیکاران قرار دهند و هربار بگویند که چقدر از آنها کاهش و چقدر افزایش یافته تا متوجه شوند در واقعیت چه کرده اند نه با آماری که خود هم می دانند خیالی بیش نیست، پس هم سر مردم و هم سر خود را شیره نمالید...!
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد