امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

از استخدام فوری تا خبرت می کنم سرکاری

از استخدام فوری تا خبرت می کنم سرکاری
 
هستند افرادی که چند ماه پیش مصاحبه نموده ولی هنوز سر کار نرفته اند و وقتی پیگیری می کنند مسئول مربوطه یا چهره آنها از خاطرش رفته و یا به آنها پاسخ های سرگردان کننده می دهند.
 
به گزارش نسیم دهلران، بلاخره با تلاش رسانه ها، و رئیس حوزه قضایی بخش موسیان مسیر استخدام شرکت های دهلران کم کم دارد به روال تا حدودی قانونی خود می رسد.
 
اکنون بارها در شبکه های اجتماعی اطلاعیه استخدام به چشم می خورد و نیروهای مورد نیاز شرکت ها اطلاع رسانی می شود، هر چند در لابه لای آن روزنه هایی برای استخدام غیر بومی نیز وجود دارد ولی نسبت به ادوار گذشته کمی امید بخش تر است.
 
البته در این میان اتفاقات نادری می افتد که دل آدم کارمند را به درد می آورد چه برسد به بیکار، و باید برای این درد نیز چاره اندیشی کرد.
 
پروسه استخدام شرکت ها به این روال شده که نامه به اداره کار می دهند و اعلام نیاز نیرو می کنند و اداره کار نیز نامه را به موسسه  کاریابی خصوصی ارجاع می دهد و موسسه نیرو معرفی می کند.
 
تا اینجا روال عادی است و مشکل از آنجا شروع می شود که پس از معرفی پروسه چند هفته ای و بلکه چند ماهی طول می کشد تا فرد قبول شده در آزمون کتبی، عملی، مصاحبه بر سر کار رود و یا شاید هم نرود.
 
هستند افرادی که چند ماه پیش مصاحبه نموده ولی هنوز سر کار نرفته اند و وقتی پیگیری می کنند مسئول مربوطه یا چهره آنها از خاطرش رفته و یا به آنها پاسخ های سرگردان کننده می دهند.
 
ولی جای تعجب اینجاست که غیر بومی ها چگونه بی آزمون و مصاحبه و با یک پوشه قرمز و گیره و چند برگ که در پوشه قرارداده شده، به همراه نامه کوچکی به امضاء فلان مسئول به راحتی به درب شرکت ها می آیند و از همان روز برای آنها سابقه کار محاسبه می شود.
 
جالب است بدانید که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نامه ای را امضاء نموده و در آن قید کرده که برای استخدام غیر بومی ها باید سیکل کامل استخدامی(اعم از آزمون کتبی، عملی و مصاحبه) طی شود و برای بومی ها این سیکل اداری الزامی نیست.
 
چرا مسئولان شهرستان دهلران با وجود این همه فریاد جوانان بیکار دهلران هیچ عکس العملی نشان نمی دهند؟
 
چرا می گویند قانون اجازه برخورد نمی دهد؟
 
چرا وقتی به شرکت ها می روند رسانه ها را با خود نمی برند تا نحوه برخورد آنها با شرکت ها را رسانه ای کنند؟
 
و چرا رئیس حوزه قضایی موسیان به تنهایی راهی که مسئولان اجرایی شهرستان نمی تواتنستند را رفت و دارد به جواب می رسد؟
 
و خیلی چرا های دیگر...
 
کاش فرزندان مسئولان هر چه زودتر به سن استخدام برسند تا شاید از لابلای استخدام آنها چند جوان شایسته بیکار ددیگر دهلرانی نیز استخدام شوند...
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد