امروز جمعه, 09 اسفند 1398 - Fri 02 28 2020
تازه ترین خبرها

ورزش دهلران در پیچ و خم مشکلات مدیریتی / تلاش برای خدمت یا معامله برای ماندن

ورزش دهلران در پیچ و خم مشکلات مدیریتی / تلاش برای خدمت یا معامله برای ماندن
 
تودیع و معارفه سرپرست جدید ورزش و جوانان باعث شده تا ورزش این شهرستان به حاشیه سنگین برود و از مسیر ورزش به مسیر سیاست سوق داده شود.
 
به گزارش نسیم دهلران، تغییر مدریت در سیستم اداری یک امر بسیار رایج وقانونی است که اتفاق می افتد، بدون شک توامندی و تخصص از شاخصه های مدیرت است که این شاخص ها در برخی از ادرات کل، فرمانداری ها و حتی ادارت در استان ایلام به چشم نمی خورد و افرادی با لابی سیاسی و برخی هم با نفوذ افراد و... بدون در نظرگرفتن تخصص وتوانمندی تنها به فکر تصاحب و یا معامله برای رسیدن به مدیریت هستند ودر این بین برخی از مدیران هم برای بقای مدیرت و یا با به کارگیری نزدیکان نمایندگان ویا جریان های سیاسی به دنبال خودشیرینی هستند و در واقعه به جای خدمت به مردم جامعه به دنبال معامله برای بقای خود هستد که در این بین افراد توانمد را به حاشیه رانده تا توانسته باشند ارادتمندی خود را به لابی سیاسی یا نماینده گان مجلس نمایان کنند از این دست مدیر کل تا فرماندار و حتی ادرات در استان ایلام به وفور پیدا می شود چرا که ماندگاری برای سالیان دراز در عرصه مدیرت یک دستگاه گواه بر این ادعا است.
 
در دنیای ساسیت و ریاست هر چیزی غیر ممکن، ممکن است چرا که افراد برای بقای خود نهایت تلاش را خواهند کرد و این کار در عرصه مدیرتی کشور ما بسیار برجسته وغیر قابل انکار است که اگر نبود، شرایط جامعه ما در همه عرصه ها تغیر میکرد.
 
متاسفانه وجود افراد وابسته به صاحبان قدرت و ثروث سبب شده مشکلات در جامعه ما روز به روز در همه زمینه ها بیشتر و بیشتر شود و اگر روند به این گونه پیش برود قطعا جامعه ما به بن بست خواهد رسید.
 
تغیر مدیرت و کنار گذاشتن برخی از مدیران از نیازی های ضروری جامعه است و این تغیر در مدیران کل و فرماندران استان و استفاده از افراد توانمند یکی از موارد بسیار مهمی است که باید در دستور کار استاندار ایلام قرار بگیرد چرا که مردم برای تغییر رای داده اند.
 
چندی پیش تودیع معارفه سرپرست اداره ورزش و جوانان دهلران در پشت درب های بسته این اداره انجام گرفت که ورزشکاران شهرستان به شدت از این تصمصم گیری اداره کل ابراز ناراحتی نموده و در فضای مجازی و حقیقی واکنش نشان دادند.
 
ورزش دهلران در پیچ و خم مشکلات مدیریتی / تلاش برای خدمت یا معامله برای ماندن
 
بر هیم اساس پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران در این خصوص با مدیرکل ورزش و جوانان مصاحبه ای انجام داد.
 
تناقض در سخنان مدیر کل ورزش و جوانان
بهروز حیدرزاده" مدیرکل ورزش و جوانان ایلام در گفت و گو با خبرنگار نسیم دهلران گفت: چند ماه پیش که ریاست وقت دهلران را جا به جا کردیم، شامحمدی از کارکنان آن اداره را با حفظ سمت به عنوان سرپرست موقت تا مشخص شدن رئیس اداره منصوب نمودیم.
 
وی افزود: در این 3 الی 4 ماه هم گفتیم اگر سرپرست کارش خوب بود روی وی هم برنامه ریزی خواهیم نمود.
 
مدیرکل ورزش و جوانان ایلام عنوان کرد: دهلران در ارزیابی عملکرد، شهرستان نهم استان شده است و این یعنی اینکه بسیار ضعیف و خواسته هایی که ما داشتیم در دهلران انجام نگرفته است.
 
وی ادامه داد: شامحمدی از نگاه ما نیاز است تا بیشتر تجربه راست کند تا شاید بعدا روی وی سرمایه گذاری کنیم.
 
سرپرستی شامحمدی 4 ماه به طول انجامیده و تعجب است که نمره ضعیف عملکرد یک ساله شهرستان دهلران را چگونه همگی به نام وی ثبت کرده اند؟
 
اصلا اداره کل بگویند که عملکرد یکساله ورزش شهرستان ها را از چه ماهی تا چه ماهی محاسبه می کنند تا بدانیم شامحمدی چه مقدار از این زمان را سکاندار ورزش و جوانان دهلران بوده اند؟
 
مدیر کل می گوید که شامحمدی هنوز از نظر ما تجربه کافی مدیریت ورزش و جوانان یک شهرستان را ندارند ولی خود مدیر کل تا کنون پیشنهاد مدیریت 2 شهرستان را به شامحمدی داده است!
 
فرماندار دهلران مدیر بومی را نپذیرفت
حیدر زاده در ادامه به خبرنگار ما گفت: همچنین ما در ایام سرپرستی، آقای "عادل جامخانه" از نیروهای توانمند اداره کل و از فرزندان دهلران را پیشنهاد دادیم که به دلایل مختلف فرمانداری نپذیرفت.
 
وی بیان نمود: پس از آن شیخ محمدی را پیشنهاد دادیم که رئیس بدره بوده و رتبه دوم استان را به دست آورده و در کارنامه خود مدیریت شهرستان های مختلفی را داشته است.
 
مدیرکل ورزش و جوانان ایلام عنوان کرد: مدیر جدیدی که ما منصوب کردیم از قبل پیشنهاد دادیم و همه قبول کرده اند.
 
وی با اشاره به اینکه مردم احساسی فکر نکنند، بیان نمود: اگر قرار باشد دخالت های بیجا ورود کند به سیستم ما حتما کار دچار مشکل می شود، باید اجازه بدهند تا ما کارمان را انجام دهیم، در بحث احساسات باید خارج شویم.
 
تحلیل این انتخاب و نوع بیان مدیرکل نشان می دهد که برخلاف بیانات وی هم دخالت ها صورت گرفته و هم احساسات وارد انتصابات شده است و اداره ای که باید هم و غمش ورزش و جوانان باشد به مسیر سیاسی روی آورده است که این مسیر بسیار خطرناک و نابود کننده ورزش در استان خواهد بود.
 
با این رویه به نظر نگارنده اگر مدیریت ورزش به دست ورزشکاران شهرستان سپرده شود مطمئنا بهتر مدیریت خواهد شد.
 
وقتی اعلام می شود که نمره عملکرد شهرستان بسیار ضعیف است یعنی اینکه مدیرکل در انتصاب ریاست قبلی بسیار بد عمل کرده و این بر می گردد به عملکرد مدیرکل و نه سرپرستی که کمتر از 5 ماه آمده است.
 
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد