امروز دوشنبه, 05 اسفند 1398 - Sun 02 23 2020
تازه ترین خبرها

دیروز؛ من متولی اشتغال نیستم/ امروز؛ اشتغال با نامه نماینده

دیروز؛ من متولی اشتغال نیستم/ امروز؛ اشتغال با نامه نماینده
 
نماینده به صراحت بیان نموده که اکثریت جوانان با معرفی نامه اینجانب در ان جی ال 3100 و پتروشیمی بر سر کار رفته اند.
 
به گزارش نسیم دهلران، با اثبات کامل می توان گفت که یکی از پرونده های رسانه ای که میزان تولید اخبار در آن زمینه در دهلران، حوزه جنوب و استان ایلام قابل توجه است بحث اشتغال بومی در شرکت هایی چون ان جی ال 3100 و پتروشیمی می باشد.
 
پایگاه تحلیلی – خبری نسیم دهلران از زوایای بسیار زیادی این موضوع را تحلیلی و پیگیری نموده و هربار نیز مسئولینی که در این تحلیل ها نقد شده اند یا جوابیه داده اند و یا با تماس های تلفنی خود را تبرئه و به این پایگاه خبری صفت دروغگویی و عدم دانایی در این خصوص اختصاص داده اند.
 
یکی از تحلیل هایی که این پایگاه خبری منتشر نمود و حتی در این زمینه فیلمی را تولید و در گستره فضای مجازی بازنشر نمود انتقاد از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بود که به افراد برخلاق قانون نامه می داد.
 
یکی از دلایل انتشار این انتقاد از بین رفتن زحمات رسانه ها و مردم بود، چراکه با تلاش فراوان و فشارهای رسانه ای و مردمی توانسته بودیم شرکت ها را قانع نماییم تا از طریق مرجع قانونی یعنی اداره کار و رفاه اجتماعی استخدامی ها صورت بپذیرد.
 
پس از اینکه این پایگاه خبری اعلام نمود که متاسفانه برخی با دریافت نامه از نماینده مجلس بر سر کار می روند، بسیاری از دوستان، طرفداران و آشنایان نماینده با ارسال پیامی ابراز ناراحتی نمودند که نسیم دهلران هدفی جز تخریب نماینده ندارد و حتی نماینده محترم جناب کاظم زاده نیز در ایام اربعین با خبرنگار نسیم دهلران تماس گرفت و وی را واگذار به وجدان بیدار نمود.
 
تعداد انبوه پیلام ها و تماس تلفنی نماینده مارا به این فکر فرو برد که شاید ندانسته از مسیر رسالتی خود منحرف شده ایم و بر همین اساس مدتی سکوت اختیار کردیم تا با گذر زمان ماه از پشت ابر بیرون بیاید و حقیقت آشکار شود و اگر حقیقت غیر نوشتار و فیلم ما بود با بیانیه ای محکم هم از نماینده و هم از عموم مردم عذرخواهی کنیم...
 
اینک مقداری از زمان گذشته و امروز که آسمان دهلران کاملا ابری است اما ماه پدیدار شده آن هم به دست کانال تلگرامی منتصب به خود نماینده...
 
شادمهر کاظم زاده، نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی اخیراً در گفت و گوی خبری شبکه استانی ایلام عملکرد خود را بازگو نمود که در کانال تلگرامی منتصب به وی مهم ترین ها را در 10 بند به رشته تحریر در آورده اند.
 
در بند 7 این عملکرد ها آمده است:
"نزدیک به یکهزار و هفتصد نفر نیرو در پروژه های ان جی ال دهلران و پتروشیمی دهلران مشغول شدند که حدود هشتصد نفر نیروی بومی استان در این پروژه ها مشغول هستند که بخش عمده ای از آنها از شهرستان دهلران هستند.البته بالای چند هزار نفر برای اشتغال به دفتر اینجانب مراجعه کرده اند ومن همه را به شرکت های فوق معرفی کرده ام و شرکت ها هم بر اساس توانایی و تجربه افراد ونیاز خودشان آنها را انتخاب و مشغول میکنند."
 
دیروز؛ من متولی اشتغال نیستم/ امروز؛ اشتغال با نامه نماینده
 
در این متن به وضوح اشاره شده که نماینده قانون گذار خود قانون را دور زده و حق را به باطل تبدیل کرده است.
 
نماینده به صراحت بیان نموده که اکثریت جوانان با معرفی نامه اینجانب در ان جی ال 3100 و پتروشیمی بر سر کار رفته اند.
 
بارها از نماینده خواستیم که اگر قرار است با نامه شما جوانان بر سر کار بروند بگذارید رسانه ای کنیم تا همه اطلاع داشته باشند اما وی منع نموده اند.
 
حال سوالات ذیل به ذهن همه خطور کرده که لازم است نماینده پاسخ دهند:
 
تکلیف بیش از 6 هزار بیکار که سالیان سال است به امید عدالت در صف استخدام موسسه کاریابی منتظر هستند چه می شود و برای آنها چه پاسخی دارید؟
آیا به مرجع قانون یعنی اداره کار اعتماد ندارید که خود دست به کار شده اید؟
گزینش این افراد در خصوص تخصص، میزان سابقه و اولویت بندی برای معرفی به شرکت ها چگونه صورت گرفته؟
چرا نامه برخی از افراد را باید مدیران ادارتی که شما در انتصاب آنها دخالت داشته اید و ربطی به اشتغال ندارند پیگیری می نمایند؟
وقتی به شهرستان دهلران می آیدد و دیدار مردمی دارید چگونه اطلاع رسانی می شود و چرا فقط برخی افراد خاص از سفرهای شما اطلاع پیدا می کنند و برای آنها نامه می نویسید؟
بارها اعلام کردید که کار شخصی نمی کنم اگر این کار شخصی نیست پس چیست؟
چرا جوانانی که بدون داشتن واسطه تا تهران به دنبال شما می آیند و نامه می گیرند بر سر کار نمی روند؟
 
نماینده محترم تا دیروز در تمام جلسات اعلام می کرد که من متولی اشتغال نیستم اما در رسانه استانی به صراحت می گوید که با نامه من بر سر کار رفته اند.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد