امروز دوشنبه, 05 اسفند 1398 - Sun 02 23 2020
تازه ترین خبرها

فرمانداری ویژه حق دهلران است

فرمانداری ویژه حق دهلران است
 
فرماندار دهلران در همایش فرمانداران استان با حضور معاونان سیاسی و عمرانی استاندار خواستار ارتقاء این شهرستان در جنوب استان ایلام به فرمانداری ویژه شد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "سید حسینعلی موسوی" فرماندار دهلران در همایش فرمانداران استان ایلام که در استانه جشن های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور معاونان سیاسی-اجتماعی و عمرانی استاندارایلام در دهلران برگزار شد اظهار کرد: مجموعه شرایط از فاصله وموقعیت جغرافیایی تا ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی واقتصادی شهرستان بر لزوم ارتقاء جایگاه فرمانداری دهلران دلالت دارد.
 
وی افزود: با توجه به فاصله 220 کیلومتری دهلران تا مرکز استان و وجود ظرفیت هاعظیم نفت و گاز، آب و خاک و کشاورزی و سایر شاخص های لازم موضوع ارتقاء به فرمانداری ویژه یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان دهلران است.
 
فرماندار دهلران یادآور شد: شاخص‌های دیگری از جمله مرزی بودن، پراکندگی جمعیت، صنعت نفت و گاز، ظرفیت‌های آب و خاک و مساحت را شرط ارتقاء قرار داده است که شهرستان دهلران با داشتن بیش از یک سوم مساحت استان ایلام همه این شرایط را دارد.
 
وی با بیان اینکه ساز و کارهای ارتقاء دهستان دشت عباس به بخش دشت عباس انجام شده است، تصریح کرد: دهستان دشت عباس تمامی شرایط لازم ارتقاء از جمله گستردگی، پراکندگی و مرزی بودن موقعیت جغرافیایی را دارد.
 
موسوی همچنین با اشاره به فراهم بودن تمامی زیرساخت های لازم در مرز چیلات، گفت: با توجه به وجود 220 کیلومتر مرز مشترک شهرستان دهلران با کشور عراق، راه اندازی بازارچه مرزی چیلات یکی از خواسته ها و مطالبات مردم دهلران است که در این خصوص با همکاری و نگاه ویژه استاندار و معاونت عمرانی استاندار زیرساخت‌هایی از جمله راه، فیبر نوری، آب و برق جایگاه انجام شده است.
 
وی اضافه کرد: با توجه به تولید 95 درصد از نفت و گاز غرب کشور در شهرستان دهلران از مسوولان ذیربط به ویژه وزارت نفت و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انتطار داریم دفتر مدیریت نفت و گاز غرب کشور در شهرستان دهلران استقرار یابد.
 
فرماندار دهلران بیان نمود: با توجه به سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در شهرستان دهلران از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این شهرستان در حال حاضر در مسیر توسعه پایدار قرار گرفته است.
 
وی افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر 74 طرح در حوزه های مختلف از جمله عمران، خدمات، کشاورزی و ... با سرمایه‌گذاری یک هزار و هفتاد میلیارد ریال در شهرستان دهلران بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی خواهند شد. شهرستان دهلران با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۲۲۰ کیلومتری مرکز استان ایلام قرار دارد و به نوعی این شهرستان مهمترین شهر استان نیز محسوب می شود.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد