امروز یکشنبه, 24 شهریور 1398 - Sun 09 15 2019
تازه ترین خبرها

استاندار شکر خورد/ مردم در انتظار عذرخواهی مانده اند

استاندار شکر خورد/ مردم در انتظار عذرخواهی مانده اند
 
جلب ترین نکته این است که در این بازی های شطرنجی استاندا و نماینده مسئولیت ها فقط از فرزندان دهلرانی گرفته می شود ولی هر کس که با نماینده حوزه جنوب استان ایلام سلام دورادوری داشته باشد امضای حکم مسئولیت در کارنامه اش ظهور پیدا می کند.
 
به گزارش نسیم دهلران، بهمن ماه امسال بود که حوزه جنوب استان ایلام دست خوش تغییر عجیب در بین فرمانداران خود شد.
 
در یک روز فرمانداران دهلران، دره شهر و بدره در دهه مبارک فجر تغییر کردند و باعث شد تا زلزله سیاسی در این شهرستان ها به وجود آید.
 
بر همین اساس، پایگاه خبری نسیم دهلران مطلبی تحت عنوان"سونامی تغییرات فرمانداران حوزه جنوب/ این همه عجله برای چیست؟" منتشر نمود که در این مطلب نوشتیم "ما رسانه ها مدتی است جوهر قلم انتقاد را کم رنگ نموده ایم تا خدای نکرده معاندان نظام در این برهه که کشور عزیزمان دارد جشن بزرگ 40 سالگی انقلاب اسلامی را طی می کند سوء استفاده ننمایند. اما برایمان مسجل نشده که برخی مسئولان در استان در چه مسیری حرکت می کنند.
 
چرا تودیع و معارفه در دومین روز از دهه مبارک فجر انجام می گیرد؟
چه اتفاقی بسیار فجیعی افتاده که اینطور ضرب الاجل در آستانه عبور از 40 سالگی انقلاب مراسم تودیع معرفه قرار می دهند؟(دلیل را اطلاع رسانی نمایید)
چرا نمی گذارید دهه مبارک فجر در آستانه چهلمین سالروزش که این روزها دشمنان انقلاب مرتب برای آن فتنه انگیزی می کنند بدون حاشیه سپری شود؟"
 
در پایان گزارش نیز نوشته بودیم که "نگارنده در حال حاضر هیچ گونه نقدی در خصوص فرمانداران ندارد چرا که معتقد است که مسئول باید مدتی از فعالیتش بگذرد تا بتوان در خصوص وی اظهار نظر نمود اما نقد داریم به کسانی که این برنامه ریزی را انجام داده اند."
 
برنامه ریز مسلما ستاندار باید باشد که وی نیز در پاسخ مطلب ما و دیگر رسانه هایی که در این خصوص قلم زده بودند جوابیه ای منتشر نمود که به اختصار چند نکته از آن جوابیه را در ذیل منتشر می کنیم.
 
قاسم سلیمانی دشتکی؛ استاندار ایلام:
"تغییر در هر حوزه ای به ویژه در امورات مدیریتی یک امر طبیعی است و باعث گردش جریان تازه ای می شود و با خود انگیزه و تلاش بیشتر می آورد.
جابجایی و تغییر فرمانداران جایز بود و علت اینکه به سرعت انجام گرفت، برای جلوگیری از موج تخریب ها بود که معمولان در مناطق زاگرس نشین در حین انتصابات مرسوم است.
من آدم مشورت پذیری هستم اما در انتصابات تصمیم گیر نهایی خود من هستم و به احدی اجازه دخالت نمی دهم و بنای تغییرات بر مبنای تبدیل به احسن است.
ما اخیرا تنها یک تغییر در حوزه فرمانداران داشته ایم و جایگزین فردی با سابقه از افراد توانمند است و دو فرماندار دیگر با رضایت و میل خود جابجا شده اند و هر دو از فرمانداران خوب ما هستند. "
 
در آن زمان که استاندار این مطلب را منتشر نمود یک نکته مردم حوزه جنوب را به شدت ناراحت کرد و آن نکته این بود که موج تخریب در مناطق ما مرسوم است که مردم هنوز منتظر اثبات این بیان از سوی استاندار هستند و اگر نتواند اثبات کند منتظر عذرخواهی وی به خاطر این توهین می مانند که حتی امام جمعه دره شهر در خطبه های نماز جمعه خواستار عذرخواهی استاندار شد.
 
جالب است که این روزها خبرهای تغییر فرمانداران اخیر خیلی حاشیه داشته و جالبترین آنها حکم باجناق نماینده دهلران به عنوان فرماندار دره شهر در سایت وزارت کشور است در حالی که وی با دستور استاندار سرپرست بدره شده بود.
 
این نشان می دهد که استاندار در آخر متن جوابیه خود دروغ گفته که فرمانداران با میل خود جابه جه شده اند و از فرمانداران خوب ما هستند.
 
مهم نیست اثبات کنیم که استاندار هم از نماینده مشورت با حکم رسمی می گیرد و هم از فلانی که در پایتخت است مشورت با حکم رسمی می گیرد ولی مشورت فلانی را بیشتر می پسندد و ارادت بیشتری به وی دارد.
 
بیان فوق را برای خود استاندار نوشتیم که بداند که می دانند باجناق نماینده حوزه جنوب را اول برای سکانداری دره شهر به وزارت کشور معرفی نمود ولی با یک اشاره از یک پایتخت نشین، مهره های شطرنجش را تغییر داد و این تغییر را سریعا در یک روز سرانجام رساند تا معادله دوباره برهم نخورد و دلیل این سونامی را ربط داد به فرهنگ غلطی که در زاگرس نشینان وجود دارد در حالی که این حرکت سیاسی شکر خوردنی بیش نبود...
 
حالا که قرار است تودیع و معارفه باجناق نماینده پس از 20 روز سرپرستی بدره به عنوان فرماندار دره شهر انجام بگیرد متوجه شدیم که استاندار راست می گفت و واقعا مشورت پذیر است، آنهم چه مشورتی...
 
جالب ترین نکته این است که در این بازی های به سبک شطرنج استاندار و نماینده، مسئولیت ها فقط از فرزندان دهلرانی گرفته می شود ولی هر کس که با نماینده حوزه جنوب استان ایلام سلام دورادوری داشته باشد امضای حکم مسئولیت در کارنامه اش ظهور پیدا می کند.
 
زلزله سیاسی که استاندار به راه انداخته آوار خواهد داشت و آوارش در بهار سال 98 بر سر خود استاندار ریخته می شود، پس باید منتظر ماند و دید که این آوار تا چه اندازه سخت و حجیم است.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد