امروز یکشنبه, 29 دی 1398 - Sun 01 19 2020
تازه ترین خبرها

NGL3100 همچنان در کانون حاشیه/ به نام کارگر به جیب پیمانکار

NGL3100 همچنان در کانون حاشیه/ به نام کارگر به جیب پیمانکار
 
برخی کارگران NGL3100 دهلران که تعدادشان کم هم نیست حقوقشان را پیمانکار برداشت می کند.
 
به گزارش نسیم دهلران، شرکت NGL3100 دهلران همواره کانون توجه جوانان جویای کار دهلران بوده و عبور از دروازه ورودی این شرکت همیشه از امیدهای این جوانان است.
 
گویا در حاشیه این شرکت اتفاقاتی می افتد که شاید در مخیله هیچ سلطانی نگنجد...
 
بر اساس این گزارش، در فضای مجازی نامه اعتراض کارگران یکی از پیمانکاران زیر مجموعه شرکت اویکو در NGL3100 دهلران به انتشار در آمده و نوشته اند که حقوق آنها بالا می باشد ولی پیمانکار آن را برداشت می کند.
 
تحقیقات خبرنگار ما پس از انتشار این نامه نشان می دهد که گویا این موضوع حقیقت دارد و البته کمی پیچیده تر از این نامه است.
 
آنچه خبرنگار ما متوجه شده این است که عده ای که بیشتر آنها بومی منطقه هستند و تعداد آنها کم هم نیست به راحتی و بدون نیاز به معرف خاص توسط یک پیمانکار در NGL3100 استخدام شده اند.
 
این استخدام سه سوته مستلزم شروط خاصی نیز می باشد از جمله امضاء قرارداد بدون اطلاع از مبلغ دستمزد، امضاء تعهد نامه که در دو ماهه اول کار هیچگونه تعهدی مبنی بر پرداخت حقوق وجود ندارد، پر کردن فرم افتتاح حساب بانکی آن هم در خود کارگاه بدون رفتن به بانک و جالب تر از همه امضاء گواهی اجازه برداشت از حساب بانکی کارگر توسط پیمانکار...
 
نیروهای استخدام شده توسط پیمانکار تا اینجای کار باز مشکلی نداشتند و ماهانه حقوق خود را که بین 2 میلیون و یا برای برخی کمتر واریز می شد اما داستان از آنجا شروع شد که کارگران متوجه شدند پولهای کلانی به حسابشان که به آن دسترسی ندارند واریز می شود.
 
پرینت حساب بانکی برخی از این کارگرها نشان می دهد که مبالغی بیش از 100 میلیون ریال ماهانه به حساب آنها واریز و توسط پیمانکار برداشت می شود.
 
نکته اول اینکه بانک مربوطه که شعبه آن در شهرستان بروجن می باشد چگونه بدون حضور صاحب حساب برای وی اقدام به افتتاح حساب نموده است، آن هم نه یکی بلکه ده ها حساب و دوم اینکه در سیستم شرکت، شغل این کارگرها چگونه تعریف شده که به صورت سیستمی بالای 100 میلیون ریال به عنوان حقوق به حساب آنها واریز می شود.
 
سبد کالا به این کارگرها تعلق نگرفته و امکان حذف یارانه این کارگرها نیز وجود دارد...
 
تا کنون چنین اتفاق در کشور نیفتاده و نیاز است که دستگاه های مربوطه ورود کنندو امیدواریم که در صورت اثبات کامل، NGL3100 که تاکنون با وجود فشارهای فضای مجازی، مردمی و برخی مسئولان برای اجرای ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه(به کارگیری نیروی بومی) باز برای اخراج نیروهای غیر بومی مقاومت زیادی انجام داده است اما همچنان مسیر پیش به سوی غیر بومی خود را طی می کند/
 
انتظار می رود با توجه به تخلف صورت گرفته هیچگونه مماشاتی صورت نپذیرد، زیرا این سرزمین متبرک است به خون شهدای زیادی که هر بار پیکرشان پس از سال ها سبک تر از تابوت در شهر تشیع می شوند.
 
لازم به ذکر است که اسناد مربوطه به مطالب فوق نزد پایگاه تحلیلی – خبری نسیم دهلران محفوظ می باشد و در صوت نیاز به دستگاه های مربوطه ارائه خواهد شد.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد