امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

از عیار نماینده در حوزه انتخابیه تا خوش خدمتی مدیر فرهنگی برای بخشدار شدن

 

در سفر اخیر نماینده به حوزه انتخابیه وهمزمانی تبدیل دهستان دشت عباس به بخش، برخی افراد حقیقی وحقوقی نماینده را در سفر به چند روستا بخش مرکزی دهلران همراهی کردند تا شاید زمینه برای بخشدار شدن آنها فراهم شود.

 

به گزارش نسیم دهلران، ایجاد بخشداری در دشت عباس همواره یکی از مطالبات  بحق مردم این دهستان بود که طرح  توجیهی آن در سال 92توسط علیزاده فرماندار وقت برای ارتقاء، بخشداری به استانداری ایلام برای ارائه به وزارت کشور ارسال شد.

 

اردیبهشت ماه سال 93 بود که حجت الاسلام والمسلمین علوی، وزیر اطلاعات با سفر به شهرستان دهلران و منطقه دشت عباس در جمع مردم این منطقه حضور پیدا کرد. خواست مردم از وی ارتقای دهستان دشت عباس به بخش بود که علوی وعده پیگیری این موضوع را به مردم دشت عباس دادند و در این راستا علی محمد احمدی نماینده وقت مجلس شواری اسلامی و مروارید استاندار وقت نیز پیگیر های لازم را در این خصوص داشتند که سرانجام باگذشت 6سال از ارائه این طرح در ماه جاری با تلاش استاندار و نماینده مردم در مجلس شواری اسلامی با تصویب هیئت وزیران، دهستان «دشت عباس» به بخش ارتقاء پیدا کرد ومردم دشت عباس به خواسته بحق خود رسیدند.

 

اما با ارتقا این دهستان به بخش افراد زیادی برای بخشدار شدن خیز گرفته اند.

 

همواره تغییرات مدیریتی در حوزه انتخابیه دهلران درست بعد از سفر نماینده به حوزه انتخابیه اتفاق افتاده است که در آخرین آن؛ تغییر شبانه فرمانداران حوزه جنوب در دهه مبارک فجر بود که استاندار ایلام برای تصدی باجناق کاظم زاده به صورت انتحاری تغییرات را انجام داد تا توانسته باشد رضایت نماینده، همراه خود را فراهم کند.

 

اما در سفر اخیر نماینده به حوزه انتخابیه وهمزمانی تبدیل دهستان دشت عباس به بخش، برخی افراد حقیقی و حقوقی نماینده را در سفر به چند روستا بخش مرکزی دهلران همراهی کردند تا شاید زمینه برای بخشدار شدن آنها فراهم شود .هرچند سفر کاظم زاده به روستای های بخش مرکزی با عدم استقبال مردم مواجه شد ونماینده عیار خود را در بین افکار عمومی به دست آورد ،چرا که در مسجد یکی از روستا ها تنها 7نفر از وی استقبال کرد به طوری که تعداد همراهان نماینده دو برابر مردم استقبال کننده بود.

 

اماخوش خدمتی  یکی از مدیران فرهنگی که با لابی نماینده چند ماه پیش از دانشگاه پیام نور انتقال دائم خود را به یک دستگاه فرهنگی با موفقیت سپری و به عنوان مدیر آن دستگاه  معرفی شد این بار در تلاش است تا با استفاده از قرابت فامیلی که با فرماندار دهلران دارد، سکان بخشداری تازه تاسیس دشت عبارس را عهده دارد شود.

 

این مدیر فرهنگی روز جمعه با تلاش ولابی یکی از مدیران اجرایی شهرستان با خودروی اداری که داری نقص فنی بود مسافت 500کیلیومتری را برای جابجایی و رضایت نماینده به فرودگاه اهواز شبانه طی کرد تا شاید این بار زمینه بخشدار شدن خود را فراهم کند !

 

حال این پرسش پیش می آید مدیری که از اموال عمومی برای به دست آوردن منافع شخصی خود حاضر است بیش از 500کلیومتر مسافت را شبانه طی کند چگونه می خواهد به مردم خدمت کند؟! به راستی این گونه مدیران تشنه خدمت هستند یا شیفته قدرت؟

 

امید است استاندار ایلام، نهادهای نظارتی و فرماندار دهلران زمینه حضور بخشداری را در این منطقه فراهم کنند که بتواند مشکلات مردم را پیگیری کند و اگر قرار است رایزی و لابی گری ها در خصوص انتصاب این مدیر فرهنگی در دشت عباس فراهم شود، بدون شک  برنامه ریزی برای انتخابات آتی مجلس شواری اسلامی چه برای این نماینده و چه برخی افراد دیگر که زمزمه حضور مجدد آنها برای انتخابات آتی به گوش می خورد، کلید خواهد خورد.

 

امید است انتصاب بخشدار دشت عباس به دور از قرابت فامیلی با فرماندار و انتخابات آتی باشد.

 

شهرستان دهلران هم‌اکنون با اضافه شدن یک بخش جدید در تقسیمات کشوری دارای پنج بخشداری شامل بخش های مرکزی، دشت عباس، موسیان، زرین آباد و میمه است./مجتبی کاور

 

انتهای خبر/

 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد