امروز چهارشنبه, 20 فروردين 1399 - Wed 04 08 2020
تازه ترین خبرها

افزایش دمای دهلران و منفعل شدن فرماندار

افزایش دمای دهلران و منفعل شدن فرماندار
 
در روزهای آینده دما دهلران به بالای ۵۰ درجه میرسد و همچنان استاندار در دفتر خنکش برای تصمیم گیری در این خصوص پنجره را روبه شمال باز می کند.
 
به گزارش نسیم دهلران، تقویم کشور نیمه دوم مرداد ماه را سپری نمود اما دمای داغ دهلران سپری نشده و روز به روز گرم تر و گرم تر می شود.
 
کارشناسان هواشناسی، رسانه ها، فعالان فضای مجازی، فرماندار دهلران و... هنوز نتوانسته اند استاندار ایلام که به خوش نشینی بر روی صندلی سکانداریش دارد بیشتر و بیشتر عادت می کند را متقاعد نمایند که دهلران دارد می سوزد.
 
http://www.nasimedehloran.ir/images/news/94/4/daxcb5phvfp3e4z0pft.jpg
 
شاید هم استاندار ایلام نمیداند و یا نتوانسته اند به آن بفهمانند که اگر ساعات کاری ادارات کم شود سودش هم برای مردم است چراکه استرس خاموشی کسی را فرا نمی گیرد و به سیستم برقی شهرستان فشار نمی آید و دوم آنکه سود فراوانی برای دولت است زیرا هم قبض برق ادارت کم تر می شود و هم نیروی دولتی که پس از ساعت 12 ظهر بیکار است تلف نمی شود.
 
نکته جالب توجه در مدیریت استاندار ایلام این است که اعتمادی به فرمانداران خود ندارد و تصمیمات در خصوص شهرستان ها را به خود موکول نموده و نه فرمانداران، در حالی که دولت تدبیر و امید سالهاست تلاش می کند که قدرت سیاسی بخشداران را نیز بیشتر نماید اما غافل از آنکه فرمانداران این دولت در استان ایلام در حد جایگاه نمایندگی هستند و فقط می توانند مکاتبه ای با استاندار نمایند و منتظر باشند که استاندارد تصمیم بگیرد.
 
در وضعیت بحران هایی چون سیل،گرما، گردو خاک و... فرمانداران باید طی تماس تلفنی، مکاتبه ای، ویدیویی و... بحران را به استاندار ثابت نمایند و قسم بخورند که دروغ نمی گویند تا شاید استاندار تصمیم درستی بگیرد و سپس منتظر باشند تا استاندار ساعت 6 صبح از طریق رادیو تصمیمش را اعلام نماید.
 
بر اساس این گزارش، "ساسان رستمی" کارشناس هواشناسی ایلام در گفت و گویی گفت: طی دو روز آینده دمای هوا در مناطق گرمسیری ایلام به بالای ۵۰ درجه می رسد.
 
وی افزود: طی امروز و فردا روند افزایش دما در استان را شاهد خواهیم بود، این روند افزایش دما تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.
 
این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: پیش بینی می شود دمای هوا در مناطق گرمسیری استان مثل شهرستان دهلران به بالای ۵۰ درجه برسد.
 
وی با اشاره به اینکه موج اصلی گرما از روز چهارشنبه وارد استان و تا اوایل هفته آینده در استان ماندگار است، افزود: مردم استان در مورد مدیریت مصرف آب و برق توجه داشته باشند.
 
رستمی افزود: احتمال گرمازدگی در ساعت گرم روز برای افراد در محیط های باز نیز وجود دارد، بنابراین مردم از تردهای غیرضروری خودداری کنند.
 
وی تصریح کرد: همچنین به دلیل وزش باد همراه با گرما احتمال آتش سوزی در مراتع و عرصه های جنگلی استان نیز وجود دارد.
 
امید است که مدیریت تک نفره استاندار باعث هرج و مرج در مناطق نیاز به تصمیم گیری به موقع نشود.
 
انتهای خبر/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد