امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

قیمت بالای میوه موجب نارضایتی مردم شده است

قیمت بالای میوه موجب نارضایتی مردم شده است
 
معاون استاندار ایلام گفت: قیمت بالای میوه و تره بار در ایلام موجب نارضایتی مردم شده است.
 
به گزارش نسیم دهلران به نقل از ايلام بيدار، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار در استانداری ایلام اظهار داشت: اختلاف بسیار زیاد قیمت میوه در عمده فروشی ها با مغازه های عرضه تره بار سطح شهر سوالات بسیاری را برای مردم و مسئولان به وجود می آورد.
 
وی افزود: قیمت میوه ها در مرکز شهر ایلام به نسبت غرفه های شهرداری که در دور میادین مستقر شده اند، بسیار پایین تر است؛ لذا باید چاره ای اندیشیده شود تا موجبات ارزان شدن قیمت میوه را در شهر ایلام فراهم کنیم.
 
معاون استاندار ایلام، رتبه ایلام در تولید میوه را آخرین استان کشور اعلام کرد و گفت: چون ایلام از ابتدا یک استان باغبانی نبوده از نظر تولید میوه در رتبه آخر کشور است به طوری که استان ماقبل ما، دو برابر ایلام میوه تولید می کند.
 
وی یکی دیگر از عوامل گرانی میوه در شهر ایلام را نبود رقابت در میدان مرکزی میوه و تربار اعلام کرد و بیان نمود: برای ایجاد رقابت در بین عمده فروشان میوه و تره بار این میدان، باید نسبت به ایجاد یک میدان دیگر در شهر ایلام اقدام کنیم.
 
عسگری خواستار ساماندهی هرچه سریعتر بازار میوه و تره بار در استان شد و تصریح کرد: غرفه هایی که توسط شهرداری ایلام در اطراف میادین شهر یجاد شده اند به خاطر اجاره بالا موجب ایجاد مشکلاتی شده اند و به نوعی میتوان شهرداری را در افزایش قیمت ها مقصر دانست.
 
وی با اشاره به اینکه شهرداری با انجام کار کارشناسی، ظرف مدت یک هفته نسبت به جانمایی و تعیین مکان ایجاد بازارچه خورده فروشی میوه در شهر ایلام اقدام کند و غرفه های این بازارچه را با قیمت مناسبی در اختیار دستفروشها قرار دهد، گفت: غرفه های میوه فروشی دور میادین شهر ایلام جمع آوری و نسبت به انتقال و ساماندهی آنها در بازار جدید اقدام شود.
 
معاون استاندار ایلام اظهار داشت: تمام دست فروش های میوه فروش به بازار جدید منتقل شوند و غرفه های دور میادین شهر ایلام که متعلق به شهرداری هستند،با نظر سازمان صنعت و معدن و تجارت به امورات فرهنگی و هنری تغییر کاربری دهند.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد