امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

افزایش 30 درصدی بودجه شهرستان دهلران

افزایش 30 درصدی بودجه شهرستان دهلران
 
نماینده حوزه انتخابیه دهلران گفت: سهم شهرستان دهلران از محل اعتبارات تملک دارایی استان ایلام با 30 درصد افزایش نسبت با سال گذشته به 182 میلیارد ریال رسیده است.
 
"شادمهر کاظم زاده" نماینده حوزه جنوب استان ایلام در گفتگو با خبرنگار نسیم دهلران اظهار کرد: اعتبارات تملک دارایی استان ایلام با افزایش 26 درصدی به سه هزار و 160 میلیارد ریال رسیده است.
 
وی افزود: همچنین هزینه‌ دستگاه های اجرایی استان نیز امسال به یک هزار و 550 میلیارد ریال رسیده است که این رقم افزایش بیش از 17 درصد را نشان می‌دهد.
 
کاظم زاده افزود: از این میزان اعتبار سهم شهرستان دهلران با 30 درصد افزایش نسبت با سال گذشته به 182 میلیارد ریال رسیده است.
 
وی تصریح کرد: این در حالی است که بودجه تملک داری این شهرستان در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال 93 کاهش 30 درصد ی داشته است.
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در ادامه به ماده 180 اشاره کرد و افزود: بر طبق این ماده برای استفاده متوازن از امکانات و ارتقاء سطح مناطق کمتر توسعه‌یافته دولت مکلف است در توزیع منابع عمومی و یارانه سود تسهیلات به نحوی عمل نماید که فاصله شاخص برخورداری شهرستانهای با کمتر از سطح متوسط کشور در پایان برنامه در بخشهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، زیربنایی و امنیتی در هر سال برنامه حداقل 10 درصد به سطح یادشده نزدیک شود.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه  با توجه به تصویب بالای اعتبار شهرستان دهلران در سال 94 به ماده 180 عملاً یک ریال از آن تخصیص داده نشد که البته این اتفاق در دیگر استان های کشور نیز رخ داده است.
 
کاظم زاده یادآور شد: امسال بر خلاف رویه گذشته  تخصیص اعتبار این ماده  در شهرستان دهلران با کارشناسی صورت گرفته 60 میلیار ریال از کل اعتبار به ماده 180 تعلق گرفته است.
 
نماینده حوزه انتخابیه دهلران عنوان کرد: میزان اعتبار مصوب شده برای کل حوزه جنوب کمتر از میزان ظرفیت آن است که این رقم به دلیل بودجه کم استان و کشور می باشد.
 
وی ابراز نمود: با پیگیری ها و تلاش ها در صدد تصویب اعتبار مطلوب در بخش پروژه های ملی هستیم.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد