امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

باز شدن مرز چیلات دهلران در اربعین سال جاری

باز شدن مرز چیلات دهلران در اربعین سال جاری
 
استاندار ایلام گفت: با تایید نهایی مرز رسمی چیلات در دهلران توسط هیات دولت، به فضل الهی و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد تردد زوار در اربعین امسال از مرز چیلات خواهیم بود.
 
به گزارش نسیم دهلران، استاندار ایلام به همراه جمعی از مدیران کل استان و مسئولان استان و شهرستان از مرز چیلات دهلران بازدید به عمل آورد.
 
محمدرضا مروارید در این خصوص اظهار کرد: مرز چیلات در ۲۶ کیلومتری دهلران قرار گرفته و ۵۰ هزار هکتار از زمین های منطقه برای استقرار تاسیسات و امکانات مورد نیاز اختصاص یافته است و با افتتاح کامل می تواند در توسعه مناسبات بازرگانی میان ایلام و استان علی غربی عراق تاثیر بسزایی داشته باشد.
 
وی افزود: حجم تردد زائران اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران بسیار بالاست و زیرساخت های این شهرستان پاسخگوی این حجم از عبور و مرور و خدمات رسانی به زوار اباعبدالله الحسین (ع) نیست و امیدواریم با راه اندازی مرز چیلات بخشی از زائران از این نقطه عازم عتبات عالیات کشور عراق شوند.
 
استاندار ایلام در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا امسال در مرز چیلات ترددی صورت می گیرید گفت: خوشبختانه مراحل تصویب مرز چلات در کمیسیون های مختلف انجام شده است و برای هیئت دولت ارسال شده است.
 
وی ادامه داد: همچنین در عراق هم به همین صورت در حال انجام میباشد.
 
مروارید تصریح نمود: ما در حال آماده سازی تاسیسات زیربنایی از جمله جاده ،آب و برق هستیم که در این خصوص با دوستان عراقی در ارتباطیم و از طرف انها نیز این کارها در مقابل انجام شده و انشالله مرز چلات امسال راه اندازی گردد.
 
 
بر اساس این گزارش، حسین کلانتری پیش از این بازدید در نشست ستاد اربعین استان که با حضور مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی کشور برگزار شد، خواستار تردد زائران اتباع بیگانه در زمان اربعین از مرز «چیلات» دهلران شده بود.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام  در آن نشست یکی از مشکلات اربعین سال گذشته را حضور اتباع بیگانه در مرز مهران بیان کرده بود و ابراز داشت: در این خصوص پیشنهاد می شود در صورت موافقت مسئولان کشوری و با توجه به ظرفیت مرز چیلات در دهلران تردد زائران اتباع بیگانه از این مرز صورت گیرد.
 
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد