امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

عملیاتی شدن فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در مرز چیلات

عملیاتی شدن فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در مرز چیلات
 
معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری ایلام گفت: با آمادگی دولت عراق انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در مرز چیلات عملیاتی می‌شود.
 
به گزارش نسیم دهلران به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حسین کلانتری در حاشیه بازدید از مرز چیلات در شهرستان دهلران اظهار کرد: امنیت پایدار امروز کشور در تمام نقاط مرزی به ویژه مرزهای استان ایلام شرایط مناسبی برای فعالیت‌های اقتصادی - تجاری، بازرگانی و سرمایه‌گذاری را فراهم کرده است.
 
وی افزود: به برکت وجود این امنیت در مرزهای کشور، سرمایه‌گذاران به راحتی می‌توانند در هر جای ایران اسلامی سرمایه گذاری کنند تا موجبات رونق اقتصادی مرزنشینان فراهم آید.
 
کلانتری بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار ایلام و نظر مساعد وزارت کشور و عنایت دولت تدبیر و امید اکنون شرایطی فراهم آمده تا 220 کیلومتر مرز کشور عراق در حوزه شهرستان دهلران به عنوان یک فرصت تاریخی مورد توجه قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده و تلاش‌های در دست اقدام امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افتتاح این مرز برای تردد زوار و بازارچه مرزی باشیم.
 
معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری ایلام گفت: با آمادگی دولت عراق انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در مرز چیلات عملیاتی می‌شود.
 
وی خاطر نشان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده مبنی بر افزایش استقبال زائرین اربعین حسینی در سال جاری ضرورت دارد تا مرز جداگانه‌ای برای تردد اتباع غیر ایرانی مد نظر باشد، که مرز چیلات به عنوان مناسب‌ترین نقطه برای این موضوع در دست پیگیری است.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد