امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

استفاده از ظرفیت های مرز چیلات برای اربعین

استفاده از ظرفیت های مرز چیلات برای اربعین
 
استاندار ایلام گفت: از ظرفیت های مرز دهلران برای اربعین ۹۵ استفاده می شود.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ محمدرضا مروارید، استاندار ایلام ظهر یکشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: با استفاده از این مرز حجم زیادی از مراجعات زوار اربعین به مهران کاسته خواهد شد.
 
وی مهمترین مزیت استفاده از مرز دهلران را کاهش ۱۰۰ کیلومتری مسیر که از سمت خوزستان روانه ی ایلام می شوند، دانست و افزود: از مزیتهای استفاده از مرز دهلران کاهش تلفات، تصادفات و کاهش قابل توجه مصرف سوخت خودروها خواهد بود.
 
استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش به استان های معین ایلام در ایام اربعین اشاره کرد و افزود: استان های اصفهان، همدان و لرستان به عنوان معین ایلام می توانند امکانات و خدمات خود را در اختیار استان ایلام قرار دهند.
 
وی با بیان اینکه در ایام اربعین سه استان معین به ایلام کمک خواهند کرد، از مدیران دستگاه های اجرایی ایلام خواست برای بهره گیری از امکانات این استان ها با مدیران همطراز خود رایزنی لازم را داشته باشند.
 
مروارید به اقدامات انجام شده در حوزه راه دسترسی به مهران اشاره کرد و افزود:مسیر ایلام به صالح آباد و سپس تا مهران به مناقصه واگذار شده و تا هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
 
وی افزود: سازمان راهداری کشور، اجرای آسفالت ۲۵کیلومتر از مسیر ایلام به مهران را متقبل شده است.
 
استاندار ایلام به تعریض مسیر مهران تا دهلران اشاره کرد و افزود: در این مسیر کارهای بسیار خوبی انجام شده وتمام پل های این مسیر ساخته شده اند.
 
وی افزود: یکی دیگر از مسیرهای دسترسی به مهران، جاده ترشابه است که در حال بهسازی است و با اقداماتی که صورت گرفته، این مسیر بسیار بهتر از گذشته شده است.
 
مروارید در پایان ابراز امیدواری کرد با حجم عملیات و کارهایی که انجام شده در ایام اربعین مشکلات سالهای گذشته برطرف شود.
 
جانمایی و ساماندهی پارکینگ و موکب ها، آبرسانی به پایانه مرزی، توسعه  شبکه های ارتباطی تلفن همراه و بهسازی و ایمن سازی مسیر ارتباطی ایلام به مهران از مباحث مطرح شده در این نشست است.
 
منبع: مهر
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد