امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

افزایش تولید نفت و گاز، مهمترین مولفه پیشتاز در تحقق اقتصاد مقاومتی

افزایش تولید نفت و گاز، مهمترین مولفه پیشتاز در تحقق اقتصاد مقاومتی

 
رییس منطقه عملیاتی شرکت نفت چشمه خوش دهلران گفت: افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز مهمترین مؤلفه در پیشتازی صنعت نفت به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ صنعت نفت کشور به‌عنوان حوزه درآمدزای کشور نقش به سزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری دارد.
 
در بحث اقتصاد مقاومتی در ارتباط با حوزه نفت و گاز که حوزه درآمدزای کشور و زمینه ایجاد‌کننده تکنولوژی و فناوری است، ارتقای توان داخلی می‌تواند نقش کلیدی داشته باشد.
 
میدان نفتی چشمه خوش دهلران در منطقه دشت عباس واقع شده است که کارکنان این شرکت علاوه بر تولید نفت و به حرکت درآوردن چرخه ی تولید و اقتصاد کشور، در گرمای بالای 60 درجه دشت عباس بعنوان سربازان اقتصادی ایران اسلامی از مرزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز حفاظت می کنند.
 
شرکت نفت  چشمه خوش دهلران در سالهای 1359 تا1362 مورد اشغال دشمن بعثی قرار گرفت که پس از آزادی این منطقه از چنگال ارتش بعث عراق توسط رزمندگان دلیر و پرتوان کشور اسلامی مان کار بازسازی آن در سال 1367 آغازشد و در حال حاضر یکی از میادین مهم نفتی در غرب کشور است.
 
براساس این گزارش؛ مهندس علی رضایی- رییس منطقه عملیاتی شرکت نفت چشمه خوش- در همایش پرسنل حراست این شرکت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: پس از تجاوز رژیم بعث عراق به کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رشادت و جان فشانی جوانان این مرز و بوم حتی یک وجب از خاک این کشور به دست متجاوزین نیفتاد.
 
وی افزود: اگر بخواهیم در تاریخ دنیا تنها دو جنایتکار را نام ببریم به واقع صدام ملعون و رژیم بعث یکی از این دو جنایتکاران تاریخ هستند اما به فضل الهی و با غیرت ملی و دینی ملت ایران اسلامی که با کمترین امکانات جانانه در مقابل دشمن ایستادگی کردند، همگان دیدند که سرنوشت صدام به کجا انجامید و امروز جایگاه ایران اسلامی در کجا قرار گرفته است.
 
رییس منطقه عملیاتی چشمه خوش دهلران با اشاره به رسالت حساس و خطیر کارکنان و پرسنل حراست شرکت نفت در این برهه از زمان، عنوان کرد: با توجه به اینکه امروز آمریکا جنگ های نیابتی را در منطقه به راه انداخته است، این موضوع رسالت و وظیفه ی پرسنل حراست و سایر کارکنان شرکت نفت را بیش از پیش سنگین تر می کند.
 
وی اضافه کرد: با توجه به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، کارکنان شرکت نفت می بایست تمام توان و ظرفیت خود را در راستای افزایش میزان تولید نفت و گاز و عملیاتی کردن فرمان مقام معظم رهبری به کار گیرند.
 
مهندس رضایی خدمت در گرمای بسیار بالای منطقه دشت عباس و در جدار مرز را نوعی جهاد در راه خدا دانست و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس اگر نبود رشادت و ایثار رزمندگان مقاوم و غیور امروز ما نمی توانستیم در آرامش و امنیت در نقطه صفر مرزی مشغول فعالیت و زندگی باشیم.
 
وی ادامه داد: همه ی ما می بایست با تأسی از ایستادگی رزمندگان در ان شرایط سخت، تمام اهتمام خود را در جهت انجام دادن رسالت دینی و ملی خود و افزایش تولید نفت و گاز در منطقه چشمه خوش به کار ببندیم.
 
30741/10
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد