امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

پیش بینی برداشت 40 هزار تن ذرت از سطح مزارع دهلران

 

پیش بینی برداشت 40 هزار تن ذرت از سطح مزارع دهلران
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران از پیش بینی برداشت بیش از 40 هزار تن انواع ذرت دانه ای و علوفه ای در فصل زراعی جاری در شهرستان دهلران خبر داد.
 
نسیم دهلران; تورج کرمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در فصل زراعی جاری سطح زیر کشت ذرت در مزارع شهرستان دهلران علیرغم گرمای زیاد و تعریق، 60 درصد افزایش یافته است.
 
وی افزود: پیش بینی می شود از 3 هزار و 850 هکتار سطح زیر کشت ذرت دانه ای و علوفه ای در این شهرستان 15 هزار تن ذرت دانه ای و 25 هزار تن ذرت علوفه ای برداشت شود.
 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران بهای هر کیلو ذرت دانه ای با افت مفید 3 درصد و افت غیر مفید یک درصد و 14 درصد رطوبت را 10 هزار و 368 ریال اعلام کرد و عنوان کرد: به ازای هر درصد افت و رطوبت بیشتر از قیمت آن کاسته می شود و حداکثر رطوبت قابل خرید نیز 30 درصد است.
 
کرمی از فروش محصولات ذرت و جو امسال از طریق بورس خبر داد و اضافه کرد: شرکت پشتیبانی دام بعنوان نماینده کشاورزان ذرت را از طریق ذرت خشک کنی ها جمع آوری و در کارگزاری های بورس به فروش می رساند و ما به تفاوت قیمت ذرت و جو فروخته شده توسط دولت در آینده تامین اعتبار و پرداخت خواهد شد.
 
وی گفت: قیمت واقعی بورس قرار است از طریق سامانه ای که کشاورزان به مراکز خدمات جهاد کشاورزی می دهند ، مستقیم از طریق خریدار بورس به حساب کشاورزان واریز شود که لازم است همه ذرت کاران به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و اطلاعات و شماره حساب خود را ارایه دهند.
 
مدیر جهاد کشاورزی دهلران از احتمال فروش سایر محصولات کشاورزی به این طریق خبرداد و تصریح کرد: دولت از پرداخت مستقیم قیمت محصولات کشاورزی معاف و فقط ما به تفاوت کسری قیمت بازار و قیمت تضمینی را پرداخت و در واقع خرید تضمینی وجود ندارد.
 
30741/10
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد