امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

اجرای طرح بررسی و پایش بیماری بروسلز گاوی در سطح جمعیت دامی دهلران

 

اجرای طرح بررسی و پایش بیماری بروسلز گاوی در سطح جمعیت دامی دهلران

 

مدیر دامپزشکی شهرستان دهلران از اجرای طرح بررسی و پایش بیماری بروسلز گاوی در سطح شهرستان خبر داد.

 

نسیم دهلران؛ ایوب دارابی مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما از اجرای فاز دوم طرح مایه کوبی تب برفکی دام های سنگین و سبک در سطح شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در این طرح 5 اکیپ فعال در سطح شهرستان برای اجرای طرح مایه کوبی دامی در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: در این طرح دام ها علیه بیماری هایی همچون آبله، تب مالت، PPRو... واکسینه خواهند شد که پیش بینی می شود 12 هزار رأس دام سبک و سنگین در این طرح واکسینه شوند.

 

مدیر دامپزشکی شهرستان دهلران با اشاره به انجام عملیات درمانگاهی در سطح شهرستان توسط شبکه دامپزشکی عنوان کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از 756 هزار سر دام علیه بیماری های مختلف واکسینه شده اند.

 

وی با بیان اینکه تعداد 3 درمانگاه دامپزشکی فعال در سطح شهرستان وجود دارد، اضافه کرد: همچنین در این مدت بیش از 400 هزار رأس دام سبک و سنگین در درمانگاه های شهرستان علیه بیماری های انگلی و میکروبی مورد معالجه قرار گرفته اند.

 

دارابی از اجرای طرح مایه کوبی بروسلوز گاوی در شهرستان دهلران خبر داد و تصریح کرد: عامل انتقال بیماری بروسلز گاوی به واحدهای دامداری از طریق خرید دام‌های جدید صورت می‌گیرد که می بایست دامداران در هنگام خرید دام، از خرید دام‌های بدون پیشینه بهداشتی مشخص که واکسینه نشده‌اند، خودداری کنند.

 

وی گفت: تاکنون بیش از 70 درصد جمعیت دامی شهرستان یعنی در حدود بیش از 3 هزار رأس گاو و همچنین یک هزار و 500 رأس گوساله علیه بروسلز گاوی واکسینه شده اند.

 

مدیر دامپزشکی شهرستان دهلران همچنین از اجرای طرح بررسی و پایش بیماری بروسلز گاوی در سطح شهرستان خبر داد و افزود: این طرح بصورت پایلوت در دو کانون در روستاهای جلیزی بالا و همچنین گوراب پایین و میمه انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در این طرح که از طریق خون گیری از 200 رأس گوساله و 80 رأس گاو انجام خواهد شد، در صدد هستیم تا نتایج حاصل از اجرای طرح واکسیناسیون بروسلز گاوی را در بین جمعیت دامی بررسی و آزمایش کنیم.

 

30741/10

انتهای پیام/

 

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد