امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

احداث نیروگاه بزرگ گازی تولید برق در دهلران

احداث نیروگاه بزرگ گازی در دهلران
 
فرماندار شهرستان دهلران گفت: با مشارکت بخش خصوصی نیروگاه بزرگ گازی در دهلران احداث می‌شود.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ سیدحسینعلی موسوی- فرماندار دهلران- در گفت و گویی اظهار داشت: این شهرستان دارای بیش از ۹۰ درصد ذخایر نفت و گاز غرب کشور است که باید برای استفاده بهینه از آنها برنامه ریزی کرد.
 
وی افزود: انجام پروژه‌هایی همچون ان جی ال ۳۱۰۰, پتروشیمی دهلران و احداث نیروگاه می تواند علاوه بر رونق اقتصادی منطقه تأثیر خوبی نیز بر وضعیت اشتغال جوانان این شهرستان داشته باشد.
 
فرماندار شهرستان دهلران تصریح کرد: به همین منظور رایزنی های متعدد برای معرفی ظرفیت های این شهرستان در حوزه نفت و گاز در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم با جذب سرمایه‌گذار به اهداف مورد نظر که همان رونق اقتصادی و حل مشکل اشتغال است دست پیدا کنیم.
 
وی بیان کرد: خوشبختانه با یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی گاز در شهرستان دهلران به توافق رسیدیم که امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.
 
موسوی ادامه داد: این نیروگاه که توافقات آن به پایان رسیده با اعتبار 900 میلیارد تومان در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار در جوار پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ احداث خواهد شد.
 
وی اظهار داشت: پیش بینی می شود عملیات ساختمان سازی این نیروگاه در مدت ۳۰ ماه به پایان برسد که در همین مرحله تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر را به کارگیری خواهد کرد.
 
فرماندار شهرستان دهلران افزود: عملیات احداث این پروژه در چند مرحله خواهد بود که قرار است در چند ماه آینده آغاز به کار شود و بنا بر گفته مسئولان, این نیروگاه برای تکمیل پرسنل اداری ۱۲۰ نفر را جذب خواهد کرد.
 
خبر احداث نیروگاه سیکل ترکیبی برق در دهلران را استاندار ایلام در سال 92 اطلاع رسانی نمود و اظهار کرد: "مکان یابی و زمین مورد نیاز این طرح در دهلران مشخص شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود."
 
اکنون پس از 3 سال از این خبر دوباره از سوی فرماندار دهلران اطلاع رسانی شده است که امیدواریم عملیات اجرایی آن در عمل آغاز گردد.
 
لازم به ذکر است که محمد باقر نوبخت- سخنگوی دولت- در خرداد ماه سال گذشته اظهار کرد: "دومین سرمایه گذاری مستقیم خارجی هفته گذشته برای احداث پنج هزار مگاوات انرژی الکتریکی به ارزش ۴٫۲ میلیارد دلار نهایی شد که در جنوب اهواز، دهلران، ساوه، سوفیان و بناب عملیات اجرایی آن شروع شده است و دولت ایران در این سرمایه گذاری برای منابع مالی تعهد تضمینی ندارد."
 
پس از انتشار خبر از زبان نوبخت، استاندار ایلام چند روز بعد، این خبر را به گونه ای دیگر بازگو نمود که در خبرگزاری دولت تحت عنوان " ترکیه در شهرستان مهران نیروگاه برق احداث می کند " به انتشار در آمد.
 
پایگاه خبری نسیم دهلران پس از درج این خبر مطلبی تحت عنوان " دهلران مادری دلسوز برای همه استان ایلام " به انتشار در آورد.
 
هنوز تکلیف نیروگاه برق الکتریکی که سخنگوی دولت آن را اطلاع رسانی نمود مشخص نشده است.
 
۳۰۷۴۱
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد