امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

بازگشایی مرز دوم در ایلام ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

بازگشایی مرز دوم در ایلام ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: با توجه به افزایش چشمگیر هرساله‌ی زائران نسبت به سال قبل ایجاد مرز دوم در استان بسیار ضروری است و اگر زودتر اقدام نکنیم مشکلات سال آینده بیشتر خواهد شد.
 
به گزار شنسیم دهلران به نقل از ایسنا، حسین کلانتری- معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام- اظهار کرد: در اربعین امسال از مرز مهران به‌عنوان مرز اول موردتوجه زائران اربعین، محبان اهل‌بیت از 20 کشور جهان تردد کردند و همین امر تکمیل زیرساخت‌ها، ایجاد کنارگذرها، ساماندهی پایانه، توسعه‌ی تجهیزات الکترونیک و درمجموع تقویت‌ زیرساخت‌ها را ضروری کرده است.
 
وی با تأکید بر اینکه بحمدالله این مهم موردتوجه وزیر پرتلاش کشور و مقامات عالی ستاد مرکزی اربعین بوده  و مدیران ارشد استان برای انجام مأموریت‌های این حوزه اهتمام جدی دارند، ادامه داد: با توجه به افزایش چشمگیر هرساله‌ی زائران نسبت به سال قبل ایجاد مرز دوم در استان بسیار ضروری است و اگر زودتر اقدام نکنیم مشکلات اربعین سال آینده بیشتر خواهد شد.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام تصریح کرد: مناسب‌ترین مرزی که همه بر روی آن اتفاق‌نظر دارند و بارها در ستاد اربعین و بعضاً در جلسات شورای امنیت هم مطرح شده مرز چیلات دهلران است که جاده، خط انتقال آب و برق و فضای مناسب در این نقطه مرزی آماده است و مقامات استان «میسان» که در آن‌سوی مرز چیلات قرار دارد ابراز تمایل کرده و دنبال جلب موافقت مقامات دولت مرکزی عراق هستند.
 
کلانتری ابراز امیدواری کرد با عنایت‌های وزیر کشور، ستاد مرکزی اربعین و اعضای شورای امنیت کشور این مهم محقق شود.
 
این در حالی است که دبیر ستاد اربعین کشور اظهار کرد که " راه‌اندازى مرز "چيلات دهلران" برای تردد زوار در دستور كار وزارت كشور نيست "
 
همچنین عبدالرضا رحمانى‌فضلى- وزير كشور- در گفت‌وگویی اظهار کرد: وزارت كشور در نظر داشت دو مسير خسروى و سومار مورد بازگشايى قرار گيرد تا عملاً پنج مسير براى تردد زائران ايجاد شود اما به دليل مسئله امنيتى دولت عراق، اين مهم در مراسم اربعين امسال محقق نشد.
 
حتی حسین ذوالفقاری- رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی- در بیست و هشتمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی که به ریاست وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد:" در صورتی که مرز جدیدی بخواهد برای تردد میان دو کشور مورد توجه قرار گیرد اولویت ما مرز خسروی خواهد بود و اولویت بعدی آن نیز مرز سومار است."
 
حال تنها راهی که نشان می دهد مسئولان استانی در عمل برای مرز چیلات تلاش می کنند و اطلاع رسانی هایی که انجام می شود به وقعیا نزدیک می باشد یا خیر فقط گذر زمان است.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد