امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

کاشت سه هزار هکتار دانه روغنی

کاشت سه هزار هکتار دانه روغنی
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از اختصاص 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران به کاشت دانه‌های روغنی خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ تراب میری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان – در گفت و گویی اظهار کرد: از این میزان اراضی کشاورزی بالغ بر 100 هکتار آن به کاشت محصول آفتابگردان و مابقی به کشت کلزا اختصاص یافته است.
 
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام بستر کاشت دانه‌‌های روغنی از جمله آفتابگردان و کلزا را برای زارعان و کشاورزان فراهم کرده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: امسال برای اولین بار 100 هکتار از اراضی شهرستان دهلران به زیر کشت دانه روغنی آفتابگردان رفت تا این شهرستان تولید دانه روغنی را هم در کارنامه خود ثبت کند.
 
وی تصریح کرد: بیمه رایگان، بذر اصلاح شده و با نیم بها و نیز ماشین آلات مختص این محصول از جمله ماشین کاشت و داشت و برداشت و خرید تضمینی این محصول از جمله تسهیلاتی است که در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
 
میری عنوان کرد: توصیه می‌کنم کشاورزان حتما در این ایام بحث سمپاشی بر علیه علف‌های هرز و بحث تغذیه گیاهی را حتما مد نظر داشته باشند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام بیان نمود: شهرستان دهلران به عنوان قطب کشاورزی استان ایلام به تنهایی 50 تا 60 درصد تولید دانه‌های روغنی استان را به خود اختصاص داده است.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد