امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

امضای تفاهمنامه همکاری شرکت ملی نفت ایران و پتروناس مالزی

امضای تفاهمنامه همکاری شرکت ملی نفت ایران و پتروناس مالزی

 

شرکت ملی نفت ایران و پتروناس مالزی با هدف مطالعه دو میدان آزادگان جنوبی و چشمه خوش تفاهمنامه مطالعاتی(MoU) امضا کردند.

 

به گزارش نسیم دهلران;شرکت ملی نفت ایران و پتروناس مالزی بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) با هدف مطالعه دو میدان آزادگان جنوبی و چشمه خوش تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

این تفاهمنامه بین غلامرضا منوچهری، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه و انور طیب، معاون ارشد مدیرعامل شرکت پتروناس مالزی امضا شد.پتروناس(Petronas) شرکت دولتی نفت و گاز مالزی، هم‌اکنون دارای عملیات در هر دو بخش صنایع بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت است. این شرکت امروزه در زمینه‌های اکتشاف و استخراج، پالایش، انتقال، ذخیره‌سازی و فروش نفت خام، گاز طبیعی و فرآورده‌های نفتی، همچنین تولید و بازاریابی محصولات پتروشیمی و مواد شیمیایی، بنزین، ال‌ان‌جی و ال‌پی‌جی، ارائه خدمات حفاری، احداث خطوط لوله و مدیریت جایگاه‌های سوخت فعالیت می‌کند.این شرکت در حال حاضر مالک ۲۰ کارخانه پتروشیمی، ۴ پالایشگاه نفت، شبکه‌ای از ۸۷۰ جایگاه پمپ بنزین‌، ۱۲۵ کشتی نفت‌کش (از طریق شرکت تابعه میسک)، شبکه گسترده‌ای از ۱۰ هزار کیلومتر خطوط لوله نفت و گاز، در کشورهای مختلف جهان است.

 میدان نفتی چشمه خوش نیز یکی از میدان های قدیمی واقع در محدوده عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب به شمار می آید.

 

تولید نفت این میدان که در سال ۱۳۴۳ کشف شده و در سال ۱۳۵۴ تولید از آن شروع شده، هم اکنون حدود ۱۸ هزار بشکه نفت در روز است.

 

 این میدان در منطقه دشت عباس استان ایلام و در ۵۲ کیلومتری جنوب شهرستان دهلران و ۷۰ کیلومتری غرب شهرستان اندیمشک قرار دارد.

 

 نفت تولیدی این میدان پس از فرآورش در واحد بهره برداری چشمه خوش به وسیله خط لوله ای به طول ۱۵۳ کیلومتر به مجتمع بهره برداری اهواز ۳ انتقال می یابد و در نهایت به منظور تامین خوراک پالایشگاه ها و یا صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارگ ارسال می شود.

 

30741/10

انتهای پیام/

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد