امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

اختصاص 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دهلران به کشت گندم

اختصاص 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دهلران به کشت گندم

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران از اختصاص 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران به کشت محصول گندم خبر داد.

 

نسیم دهلران;تورج کرمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران به زیر کشت محصول گندم رفته است که 35 هزار هکتار آبی و 15 هزار هکتار از نوع دیم می باشد.

 

وی افزود: جهاد کشاورزی شهرستان دهلران در راستای ارائه خدمات حمایتی به کشاورزان، مقدار 10 هزار تن کود شیمیایی به کشاورزان واگذار کرده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران عنوان کرد: همچنین مقدار 17 هزار تن گندم بذری توسط شرکت های تولید بذر در شهرستان دهلران تولید شده است که 1ز این میزان 10 هزار تن از طریق جهاد کشاورزی به کشاورزان دهلرانی واگذار شده است که مابقی بذر تولیدی به سایر شهرستان های استان صادر شده است.

 

وی با اشاره به عملیات اجرایی طرح تسطیح 50 هزار هکتاری اراضی کشاورزی شهرستان دهلران،  گفت: در حال حاضر تعداد 10 شرکت عملیات اجرایی تسطیح، تجهیز و لوله گذاری اراضی کشاورزی شهرستان(دشت عباس، دوییرج و پایین دست میمه) را انجام می دهند.

 

کرمی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال آینده مبلغ 3 هزار میلیارد ریال در حوزه تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی شهرستان دهلران توسط وزارت جهاد کشاورزی و دولت هزینه شود.

 

وی اضافه کرد: با صرف این میزان اعتبار در حوزه اب و خاک شهرستان دهلران، شاهد تحول عظیمی در تولید انواع محصولات کشاورزی و افزایش میزان راندمان کاری و جلوگیری از اتلاف آب خواهیم بود. 

 

30741/10

انتهای پیام/   


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد