امروز پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - Thu 06 21 2018
تازه ترین خبرها

پیش بینی برداشت 60 هزار تن ذرت از مزارع دهلران

پیش بینی برداشت 60 هزار تن ذرت در مزارع دهلران

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران گفت: پیش‌بینی می‌شود از میزان سطح زیر کشت ذرت، بیش از 40 هزار تن ذرت سیلویی و 20 هزار تن ذرت دانه‌ای از سطح مزارع برداشت شود.

 

نسیم دهلران;تورج کرمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: کل اراضی آبی شهرستان دهلران حدود 45 هزار هکتار است که بیش از نیمی از اراضی آبی استان در این شهرستان وجود دارد.
 
وی از افزایش 60 درصدی سطح زیرکشت محصول ذرت در اراضی کشاورزی دهلران نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: در فصل زراعی جاری 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران به کاشت محصول ذرت (دانه‌ای و علوفه‌ای) اختصاص یافت.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود از میزان سطح زیر کشت ذرت، بیش از 40 هزار تن ذرت سیلویی و 20 هزار تن ذرت دانه‌ای از سطح مزارع برداشت شود.
 
وی با بیان اینکه 6 مرکز خرید برای دریافت و ذخیره محصول ذرت کشاورزان پیش‌بینی شده است، گفت: ارزش کل ذرت علوفه‌ای و دانه‌ای بالغ بر 250 میلیارد ریال برآورده شده است.
 
کرمی یادآور شد: بهای هر کیلو ذرت دانه‌ای با افت مفید 3 درصد و افت غیر مفید یک درصد و 14 درصد رطوبت 10 هزار و 368 ریال تعیین شده است.
 
وی ادامه داد: به ازای هر میزان درصد افت و رطوبت بیشتر از نرخ تعیین شده خریداری ذرت کاسته می شود و حداکثر رطوبت قابل خرید نیز 30 درصد است.

 

30741/10

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد