امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

اختصاص 250 میلیاردی به سد میمه دهلران

اختصاص 250 میلیاردی به سد میمه دهلران
 
استاندار ایلام از اختصاص 250 میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه به پروژه بزرگ سد میمه دهلران خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ مشکلاتی چون عدم تزریق اعتبار و بهانه شور بودن آب سد میمه دهلران و... باعث شد پروژه سد میمه دهلران با مشکلات جدی روبرو شود.
 
این مشکلات کم کم باعث شد تا حقوق کارگران به تعویق بیفتد و نیمی از آن ها نیز از کار اخراج شوند.
 
اخراج کارگران سد میمه که نزدیک به 5 ماه حقوق نگرفته بودند ضربه سنگینی به آن ها بود و به همین خاطر در آذر ماه سال جاری در جلوی فرمانداری دهلران تجمع نمودند و خواستار رسیدگی خواسته هایشان شدند که در این پایگاه خبری مطلبی تحت عنوان " سد میمه دهلران در آستانه تعطیلی/ کارگران در جلوی فرمانداری تجمع کردند " به همین منظور منتشر شد.
 
پس از آن نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی نیز از ماجرا خبردار شد و پیگیر این موضوع بود که در این خصوص با خبرنگار ما مصاحبه ای تحت عنوان " پروژه سد میمه تعطیل نمی شود/ تزریق اعتبار در آینده نزدیک " نمود که به انتشار در آمد.
 
در این مصاحبه شادمهر کاظم زاده اظهار کرد: گویا کارشناسان آب سد میمه را بررسی و گفته اند که آب آن شور می باشد و قابل بهره برداری نیست که بر همین اساس بودجه این پروژه قطع شده است.
 
وی عنوان کرد: با پیگیری و ارسال نامه ای به نوبخت، عنوان کردند که اشتباهی صورت گرفته است.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی ابراز نمود: عملیات اجرایی سد میمه ادامه خواهد داشت و به دلایل این چنینی هرگز این پروژه متوقف نخواهد شد.
 
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی نه چندان خوب دولت اشاره نمود و گفت: پروژه سد میمه و دیگر پروژه ها متوقف کامل نمی شوند ولی ممکن است تخصیص اعتبارات آن ها بسیار مطلوب نباشد.
 
کاظم زاده به دیدار اخیر نمایندگان استان ایلام با نوبخت اشاره نمود و گفت: در این دیدار در خصوص مسائل زیادی به گفت وگو نشستیم و یکی از آنها پروژه سد میمه بود.
 
نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل جلوگیری از تخصیص اعتبار به این پروژه رفع و در آینده نزدیک اعتبار ها به این پروژه از سوی سازمان برنامه و بودجه تزریق خواهد شد.
 
اکنون پس از گذشت 20 روز از تجمع کارگران در جلوی فرمانداری و تلاش مسئولان، استاندار ایلام خبر از تزریق بودجه به سد میمه داد.
 
محمدرضا مروارید- استاندار ایلام- در گفت و گویی اظهار کرد: حمایت‌های لازم از سوی مسئولان استان برای رفع مشکلات این سد انجام می‌شود.
 
وی در خصوص شور بودن آب سد میمه اشاره نمود و افزود: کار‌شناسان وزارت نیرو بحث‌هایی در زمینه شور بودن این سد مطرح کرده بودند که با مخالفت ما مواجه شد و از سوی وزیر محترم نیرو پیگیری‌هایی انجام شد.
 
استاندار ایلام ادامه داد: خوشبختانه وزیر نیرو دستور ادامه کار این سد را صادر کردند و هفته گذشته سازمان برنامه و بودجه نیز دستور پرداخت 250 میلیارد برای ادامه فعالیت سد میمه را صادر کرده است.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد