امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد صندوق های خرد روستایی

تحقق اقتصاد مقاومتی با ایجاد صندوق های خرد روستایی

 

در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان دهلران بر لزوم ایجاد صندوق های خرد روستایی بعنوان یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها تاکید شد.

 

به گزارش نسیم دهلران;نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دهلران با حضور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار ایلام، جمعی از مدیران کل و صاحبان صنایع و کشاورزان و مسولان محلی در محل سالن اجتماعات فرمانداری دهلران برگزار شد.

 


حشمت اله عسگری در این نشست از عزم جدی ستاد تسهیل اقتصاد مقاومتی استان برای فعال کردن واحدهای راغب خبر داد و اظهار کرد: ظرفیت کافی برای حمایت از طرح های نیمه تمام و راکد بخش کشاورزی، صنعت و معدن داریم چون صنعتی کردن و حرکت در این مسیر در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مهم است.


وی افزود: بهره گیری از تفکر و استفاده از فرصت های پیرامونی در هر شهرستان برای اشتغال لازم است ضمن اینکه اقتصاد مقاومتی به معنی پیدا کردن و بکارگیری ذهن ها و ایده های بلا استفاده و ظرفیت های ای سی تی و حرکت به سمت حوزه های دانش بنیان است.


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار ایلام عنوان کرد: : یک هزار و 400 واحد تولیدی و صنعتی در سطح استان برای احیا ثبت نام کرده اند که از این تعداد 300 واحد دارای قابلیت احیا هستند که تاکنون 80 واحد آنها با حمایت دولت و پرداخت تسهیلات احیا شده اند.


وی با اشاره به ظرفیت های دهلران در حوزه های مختلف و فعال شدن طرح پتروشیمی، NGL3100 و کارخانه سیمان این شهرستان اضافه کرد: در بخش مشاغل خانگی با پرداخت تسهیلات صندوق کار آفرینی امید در کوتاه مدت اقدام های خوبی در این شهرستان صورت گرفته است.


عسکری با اشاره به ایجاد صندوق های خرد روستایی و نقش آنها در اقتصاد مقاومتی افزود: ایجاد صندوق های خرد روستایی از سیاست های دولت است و می توان در هر روستا با تولید یک محصول در این عرصه فعالیت کرد.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد