امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

تولید بیش از یک میلیون قطعه مرغ زنده در مرغداری های دهلران

تولید بیش از یک میلیون قطعه مرغ زنده در مرغداری های دهلران

رییس شبکه دامپزشکی دهلران از تولید تعداد یک میلیون و 270 هزار قطعه مرغ زنده در 9 ماهه امسال در دهلران خبر داد.

 

نسیم دهلران; ایوب دارابی رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: رسالت شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و تأمین سلامت فرآورده‌های خام دامی و نیز پیشگیری از بروز بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک انسان و دام است.

وی افزود: در همین راستا و در حوزه بهداشت عمومی در 9 ماهه امسال تعداد موارد بازدید از اماکن عرضه گوشت و فراورده های خام دامی حدود چهار هزار و 365 مورد بازدید بوده است.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران اضافه کرد: تاکنون تعداد 62 پرونده تخلف بهداشتی نیز به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد دام سبک و سنگین کشتار شده زیر نظر شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران یک‌هزار و 394 رأس بوده است که مقدار گوشت تولیدی در این مدت 94 تن و 876 کیلوگرم بوده است.

دارابی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه نقل و انتقال دام و فرآورده‌های خام دامی، خاطر نشان ساخت: میزان مرغ زنده تولیدی در سطح مرغداری‌های شهرستان یک میلیون و 270 هزار  قطعه بوده که به بازار مصرف ارسال شده است.

وی گفت: همچنین میزان شیرخام تولیدی شهرستان که توسط مراکز جمع آوری شیر جمع شده اند حدود 423 تن بوده است.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران یادآور شد: تعداد کل آمار مایه کوبی دام در 9 ماهه سال 95 در جمعیت دام سبک و سنگین بالغ بر یک میلیون و 265 هزار و 480 سر دام بوده است که علیه بیماری‌های مختلف نظیر تب برفکی، آبله، بروسلوز، ppr، هاری و ... انجام شده است.


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد