امروز دوشنبه, 04 شهریور 1398 - Mon 08 26 2019
تازه ترین خبرها

عوامل اصلی قطع برق در شهرستان ناخواسته است

 
رئیس اداره برق دهلران گفت: گرمای هوا، چشمه آبگرم و برخورد ماشینها با تیرهای برق عامل اصلی قطعی برق دهلران است.
 
به گزارش نسیم دهلران; نصرت الله محمد بیگی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما در خصوص خاموشی های اخیر در شهرستان دهلران با اشاره به اینکه در شبکه توزیع دو نوع خاموشی (قطع برق) وجود دارد اظهار داشت: خاموشی ها یا بدون برنامه ریزی می باشد و یا با برنامه ریزی صورت می گیرد.
 
وی افزود: خاموشی های بدون برنامه ریزی شده عمدتاً به دلیل توسعه، اصلاح شبکه، نصب ترانسفورماتور جدید، تعمیرات شبکه و... و برای رفاه حال شهروندان عزیز می باشد که معمولا این خاموشی ها در فصل های سرد سال یا در ساعاتی که هوا مناسب است اعمال می شود.
 
رئیس اداره برق دهلران همچنین به خاموشی های بدون برنامه ریزی شده اشاره نمود و بیان نمود: این گونه خاموشی ها از دلایل مختلفی از جمله خرابی تجهیزات به دلیل گرمای بیش از حد منطقه و تأثیر چشمه آب گرم دهلران که به شدت تجهیزات مسی را تحت تأثیر قرار می دهد صورت می پذیرد.
 
وی ادامه داد: دلیل مهم دیگر خاموشی بدون برنامه ریزی، برخورد ماشین آلات سنگین با خود پایه های فشار متوسط(تیر برق) که متأسفانه این مورد بسیار در شهرستان دهلران صورت می گیرد و هیچگونه راه حلی برای جلوگیری این نوع خاموشی ها در شرکت توزیع وجود ندارد و فقط توصیه می شود رانندگان محترم در حین رانندگی مراقب برخورد وسیله خود با پایه های فشار متوسط شوند.
 
محمد بیگی به میزان مصرف نیروی برق در شهرستان دهلران اشاره نمود و عنوان کرد: شهرستان دهلران بیش از 25 درصد شبکه فشار متوسط استان را به خود اختصاص داده است و به لحاظ بار مصرفی نیز در رتبه اول استان قرار دارد.
 
وی ادامه داد: دلیل زیاد بودن این میزان مصرف شرایط گرمای شدید این شهرستان می باشد.
 
رئیس اداره برق دهلران گفت: به دلیل کمبود یا مشکلات تأمین نیروی برق، خاموشی های منطقه ای در دیگر شهرهای استان ایلام و دیگر مناطق کشور اعمال می شود که با رایزنی های صورت گرفته شده این امر در شهرستان دهلران انجام نمی گیرد.
 
وی در پایان گفت: به شهروندان عزیز توصیه می نمایم که در ساعات اوج بار حت الامکان مصرف برق خود را کاهش داده و هرگونه مشکلات، عیب و ایراداتی که در شبکه مشاهده می نمایند را به شماره تلفن 121 گزارش دهند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد