امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

آغاز طرح پرورش ماهی در قفس

آغاز طرح پرورش ماهی در قفس
 
مدیر شیلات و آبزیان استان ایلام گفت: طرح پرورش ماهی در قفس به صورت الگویی و ازمایشی توسط بخش خصوصی در سد دویرج شهرستان دهلران شروع به فعالیت کرد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ رضا سلیمانی- مدیر شیلات و آبزیان استان ایلام- در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به سیاست وزارت جهاد کشاورزی در سال اقتصاد مقاومتی مبنی بر پرورش ماهی در قفس در سدهای کشور و تاکید دبیر خانه اقتصاد مقاومتی در راستای خودکفایی تولید واشتغالزایی، پروژه پرورش ماهی در قفس در دستور کار قرار گرفت.
 
وی افزود: از آنجایی که سد دویرج درشهرستان دهلران دارای پتانسیل بالایی در این زمینه بوده است لذا به منظور ترویج این فعالیت اولین طرح پرورش ماهی در قفس به صورت الگویی و ازمایشی توسط بخش خصوصی با مساحت 200متر مربع وظرفیت تولید 40تن ماهی(20 گرم ابی در نیمه اول سال و20تن سردابی در نیمه دوم سال) به مرحله اجرا در آمده است.
 
مدیر شیلات و آبزیان استان در ادامه اضافه کرد: بعد از حصول نتیجه و آنالیز اقتصادی طرح در نظر است با هماهنگی مدیریت شیلات و جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به واگذاری طرح های پرورش ماهی در قفس به افراد بیکاربا استفاده از تسهیلات بانکی در راستای اشتغالزایی و تولید مستمر ابزیان اقدام شود.
 
وی همچنین خاطر نشان کرد: سد مذکور در فاز اول ظرفیت تولید بیش از 1000 تن با اشتغالزایی 200نفر مستقیم وغیر مستقیم راداراست.
 
سلیمانی ادامه داد: در حال حاضر در سدسیمره شهرستان بدره 8مجموعه قفس با ظرفیت تولید 320تن  فعال بوده ومجوز فعالیت جهت متقاضیان و سرمایه گذران با ظرفیت 3000تن از ادارات مربوطه در این سد اخذ شده که در حال معرفی به بانک وشروع عملیات اجرایی طرح می باشند که این تولید موجب اشتغالزایی بیش از 500 نفر مستقیم و غیر مستقیم در سد سیمره خواهد شد.
 
30741
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد