امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

تسریع در عملیات اجرایی بازارچه مرزی چیلات

تسریع در عملیات اجرایی  بازارچه مرزی چیلات

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: با توجه به تصویب رسیدن بازارچه مرزی چیلات در مجلس شورای اسلامی، فعالیت های اجرایی در این مرز در سال آینده به صورت رسمی وارد فاز اجرایی و عملیاتی خواهند شد.

 

به گزارش نسیم دهلران;غلامعباس آذر مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در حاشیه بازدید از  مرز چیلات در دهلران، در گفت و گو با خبرنگار ما اپهار کرد: با توجه به تصویب رسیدن بازارچه مرزی چیلات در مجلس شورای اسلامی، فعالیت های اجرایی در این مرز در سال آینده به صورت رسمی وارد فاز اجرایی و عملیاتی خواهند شد.

 

وی افزود: برای جمع بندی نتایج این بازدید و همچنین تسریع در عملیات اجرایی بازارچه مرزی چیلات، معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام مسائل و امورات مربوط به پیگیری ها و بازدیدهای  صورت گرفته از این مرز را دنبال می کند.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام عنوان کرد: نقش این بازارچه در اشتغال و درآمدزایی و توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان منطقه برجسته است ضمن اینکه برای جذب سرمایه گذار در این حوزه نیز کارهایی صورت گرفته است

.

آذر پیگیری راه اندازی بازارچه مرزی دهلران را از ماموریت ها و اولویت های کاری جدی معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار ایلام دانست و اظهار امیدواری کرد: وزارت کشور نیز در تخصیص اعتبارات بازارچه چیلات با هدف تسریع در عملیات اجرایی عنایت ویژه ای داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه تاکنون اراده ای جدی برای راه اندازی بازارچه چیلات از سوی طرف مقابل وجود نداشته است، تصریح کرد: در چند وقت اخیر اقدامات و رایزنی های خوب و مثبتی از سوی سفیر ایران در عراق صورت گرفته است که به فضل الهی در سال آینده شاهد پیشرفت روند عملیات اجرایی و راه اندازی بازارچه مرزی چیلات باشیم.

 

خبرنگار: احسان صحرایی

انتهای پیام/

 

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد