امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

تجهیز 750 هکتار از اراضی کشالورزی منطقه به شبکه آبیاری

تجهیز 750 هکتار از اراضی کشالورزی منطقه به شبکه آبیاری

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: با اجرای طرح بند انحرافی پهله و پرچینهزرین آباد زمینه آبیاری 750 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه فراهم خواهد شد.

 

نسیم دهلران;سید محمد تراب میری روز در حاشیه نشست هماهنگی اجرای بند پهله و پرچینه در جمع کشاورزان پهله زرین آباد در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: از نظر حجم قراردادهای کشاورزی این استان رتبه دوم کشور را دارد و این نشان از توجه دولت تدبیر و امید به بخش کشاورزی و ظرفیت های این بخش در استان ایلام است

 


وی احیای طرح 50 هزار هکتاری دشت های عباس و عین خوش، سامانه گرمسیری در سطح 30 هزار هکتار از اراضی استان و اجرای پروژه های تامین آب را از مهمترین اقدامات دولت در حوزه کشاروزی این استان برشمرد.

 


تراب میری افزود: دولت در بخش کشاورزی کارهای خوبی انجام داده و در چند سال اخیر بخش کشاورزی بین 4 تا 5 درصد نسبت به سایر بخش ها رشد داشته است.

 


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه به اجرای بند انحرافی پهله و پرچینه و هزینه اعتباری آن اشاره کرد و یادآور شد: این طرح زمینه آبیاری 750 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه را فراهم می کند.

 


به گفته وی، در گذشته اجرای این طرح بدلیل کمبود اعتبارات بلاتکلیف رها شده بود ولی در دولت تدبیر و امید با حمایت وزارت جهاد کشاورزی، استاندار ایلام و مدیران شهرستان دهلران تصمیم به انجام آن برای استفاده کشاورزان منطقه گرفته شد.

 


تراب میری عنوان کرد: برای تکمیل این طرح که نقش مهمی در افزایش تولید و سطح زیرکشت و اشتغال منطقه دارد بیش از 200میلیارد ریال اعتبار نیاز است که 15 ایستگاه پمپاژ برقی و خط انتقال آن تکمیل شود

 

.
وی از عقد قرارداد برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: پیمانکار طرح نیز مشخص شده و بزودی فاز اول آن با حضور مسئولان استانی کلنگ زنی می شود که شامل آبرسانی به 350 هکتار از اراضی منطقه است.

 


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از تامین اعتبار طرح توسط دولت خبر داد و افزود: انتظار است مردم در جهت تسریع در اجرای این طرح که برای هر هکتار احداث شبکه آبیاری تحت فشار 180 میلیون ریال هزینه می شود همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

 

خبرنگار: سجاد کاویانی

انتهای پیام/

 

 


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد