امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

لزوم حمایت از عشایر بعنوان قشر مولد جامعه

لزوم حمایت از عشایر بعنوان قشر مولد جامعه

 

فرماندار دهلران گفت: خدمات رسانی مطلوب و حمایت از عشایر بعنوان قشر مولد جامعه از موضوعات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

 

نسیم دهلران؛سید حسینعلی موسوی در دیدار با مدیر کل امور عشایری استان ایلام عشایر در تولید و اقتصاد را مهم و حائز اهمیت دانست و بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از این قشر تولید کننده جامعه تاکید کرد و اظهار کرد: خدمات رسانی مطلوب به عشایر از موضوعات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

 

وی عشایر را از اقشار مولد در امر تولید و اقتصاد دانست و افزود: عشایر از اقشار مولد و زحمت کش و کم توقع جامعه هستند که در راستای رونق اقتصادی و تامین مایحتاج جامعه تلاش می کنند.

 

فرماندار دهلران بر ضرورت تامین آب شرب عشایر تاکید کرد و یادآور شد: تامین علوفه دام عشایر شامل جو و کنسانتره و سوخت مورد نیاز آنها از دیگر خدماتی است که باید همواره مد نظر متولیان باشد.

 

موسوی بر ضرورت توجه به راه های عشایری تاکید کرد و گفت: در کمیته برنامه ریزی شهرستان در جهت توجه به عشایر و رفع مشکلات این قشر توجه خواهد شد.

 

مدیرکل امور عشایر استان ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد: عشایر در تولید محصولات لبنی نقشی اساسی دارند و از این طریق امرار معاش خود را تامین می کنند.

 

علی سلیمی با اشاره به خدمات مورد نیاز به عشایر در استان گفت: انتظار است در کمیته برنامه ریزی شهرستان به موضوع عشایر و خدمات رسانی به آنها توجه ویژه شود.

 

شهرستان دهلران یک هزار و 600 خانوار عشایری داشته و بالغ بر 370 هزار راس دام دارد.

 

خبرنگار: سجاد کاویانی

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد