امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

ابلاغ مصوبه ایجاد بازارچه های مرزی چیلات و چنگوله استان ایلام

ابلاغ مصوبه ایجاد بازارچه های مرزی چیلات و چنگوله استان ایلام
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از ابلاغ مصوبه بازارچه های مشترک مرزی چیلات دهلران و شهابی (چنگوله) مهران توسط هیئت وزیران خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران؛ یارالله نصیری- رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت ایلام- به استناد قانون مقررات صادارت و واردات، هیئت محترم وزیران با درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تعیین تکلیف وضعیت بازارچه های مشترک مرزی کشور موافقت کرد.
 
وی افزود: براین اساس وضعیت ۳۶ بازارچه مشترک مرزی با کشورهای همسایه در ۹ استان کشور در زمینه حذف، ایجاد، ادغام، انتقال و ابقاء تعیین تکلیف نهایی شده و نتیجه به وزارتخانه های امور اقتصاد و دارایی، وزارت صمت، وزارت امور خارجه و سازمان برنامه و بودجه کشور در تاریخ ۲۴ تیرماه ابلاغ شده است.
 
دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان ایلام اضافه کرد: در حوزه استان ایلام نیز با ایجاد بازارچه چیلات دهلران و بازارچه شهابی چنگوله موافقت شد.
 
وی افزود: براساس مصوبه هیئت وزیران، بازارچه مرزی مهران که تا قبل از این در محل گمرک مهران  فعالیت می کرد، به بازارچه شهابی چنگوله انتقال می یابد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت اضافه کرد: آغاز به کار رسمی بازارچه های مشترک مرزی جدید مشروط به تکمیل زیرساخت های مورد نیاز در هر دو طرف مرز می باشد.
 
وی ادامه داد: با توجه به تصویب نامه هیئت محترم دولت، هزینه تاسیس و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز بازارچه های مشترک مرزی بایستی از محل اعتبارات استانی پیش بینی شود.
 
نصیری با اشاره به نحوه مراودات تجاری در بازارچه های مشترک مرزی اعلام داشت: به منظور حمایت از ساکنین مناطق مرزی، افراد بومی منطقه می توانند با استفاده از کارت پیله وری و کارت مبادلات مرزی و  براساس دستورالعمل ها و قوانین مشخص،  امور صادرات و واردات کالا را از طریق این بازارچه ها انجام دهند.
 
وی اضافه کرد: از آنجایی که فعالیت تجاری در گمرکات تنها از طریق کارت بازرگانی و طی فرایند خاص صورت می گیرد، احداث بازارچه های مشترک مرزی فرصت های مناسبی را در جهت رونق کسب و کار، ایجاد اشتغال و بهره گیری مناسب از ظرفیت و امکانات کشورهای همسایه در اختیار ساکنین مناطق مرزی قرار می دهند.
 
انتهای پیام/

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد