امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران

اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران

 

معاون برنامه ریزی وزیر نیرو گفت: برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران مبلغ یک هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

 

نسیم دهلران؛ حمیدرضا عظیمی معاون برنامه ریزی وزارت نیرو در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: ظرفیت نیروگاه های کشور 78 هزار مگاوات است و بیش از 64 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور وجود دارد.

 

وی با اشاره به ظرفیت 15 هزار مگاواتی نیروگاه های در حال ساخت کشور افزود: تا پایان سال 98 حدود 10 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به شبکه سراسری برق کشور متصل می شود.

 

معاون برنامه ریزی وزارت نیرو افزود: تا زمان اوج مصرف سال آینده قرار است سه هزار مگاوات به ظرفیت شبکه سراسری اضافه شود و ظرف سه ماه آینده نیز یک هزار و 500 مگاوات از این مقدار وارد شبکه خواهد شد.

 

عظیمی با اشاره به اینکه امسال رکورد مصرف برق در تاریخ صنعت برق کشور شکسته شد، تاکید کرد: امسال اوج مصرف برق به 55 هزار و 400 مگاوات رسید.

 

وی با اشاره به طی مراحل مقدماتی نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران گفت: برای این پروژه یک هزار میلیارد ریال در طول مدت 3 سال هزینه خواهد شد که زمینه اشتغال یک هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

 

معاون برنامه ریزی وزارت نیرو با اشاره به صدور موافقت نامه های اصولی و انجام مطالعات امکان سنجی طرح گفت: امیدواریم با پای کار آمدن سرمایه گذار عملیات آن اجرایی شود.

 

فرماندار دهلران نیز گفت: ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی برای رفع مشکلات برق منطقه و رفع نیاز پتروشیمی از ضرورت هایی است که نیازمند اجرایی شدن است.

 

سید حسینعلی موسوی از آمادگی شهرستان با سرمایه گذار برای ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی در شهرستان خبر داد و یادآور شد: 50 هکتار زمین برای اجرای طرح آماده است و با توجه به سیر مراحل قانونی و آمادگی وزارت نیرو نیاز است سرمایه گذار در روند اجرای طرح تسریع دهد.

 

خبرنگار سجاد کاویانی

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد