امروز چهارشنبه, 30 مرداد 1398 - Wed 08 21 2019
تازه ترین خبرها

احداث کارخانه قند در دهلران

کارخانه قند در دهلران احداث
 
استاندار ایلام از احداث کارخانه قند توسط صندوق بازنشستگی کشور خبر داد.
 
به گزارش نسیم دهلران، "محمدرضا مروارید" استاندار ایلام گفت و گو با رسانه ها اظهار کرد: در مذاکراتی که با صندوق بازنشستگی کشور صورت گرفت قرارشد یک واحد کارخانه قند در منطقه دشت عباس دهلران احداث شود.
 
وی افزود: با توجه به توسعه کشت چغندرقند در استان ایلام، قرار است یک کارخانه قند در شهرستان دهلران ایجاد شود.
 
استاندار ایلام تصریح کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت چغندرقند در استان ایلام حدود ۱۵۰ هکتار با ۹ هزار تن محصول است که این میزان تا چهار هزار هکتار قابل توسعه است.
 
وی بیان نمود: چغندر قند در مناطق جنوبی ایلام به صورت پاییزه و در مناطق شمالی در فصل بهار کشت می شود و همین مزیت نیز می تواند به فعالیت کارخانه قند در طول سال کمک کند.
 
مروارید ابراز نمود: کشت پاییزه چغندرقند علاوه بر صرفه اقتصادی برای کشاورزان، میزان آب کمتری نیاز دارد و نقش بسیار مهمی در تقویت و حاصلخیزی خاک مزارع را به همراه دارد.
 
وی بیان داشت: کارخانه قند به عنوان یک صنعت پایه می تواند صنایع جانبی را نیز به همراه داشته باشد که در صورت ایجاد این کارخانه برای بیش از دو هزار نفر از ساکنین منطقه شغل ایجاد می شود.
 
استاندار ایلام عنوان کرد: احداث این کارخانه می‌تواند در بهبود شرایط اقتصادی، توسعه کشاورزی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در استان تأثیرگذار باشد.
 
انتهای پیام/ص

بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد