امروز جمعه, 24 آبان 1398 - Fri 11 15 2019
تازه ترین خبرها

چشمه های آبگرم دهلران+تصاویر

چشمه های آبگرم دهلران+تصاویر

چشمه‌های آبگرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله ۳کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه سیاه کوه و نزدیک به غارخفاش قرار دارد.

 

به گزارش نسیم دهلران؛ چشمه‌های آبگرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله ۳کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه سیاه کوه و نزدیک به غارخفاش قرار دارد، این چشمه آبگرم با دمای حدود ۵۰درجه سانتیگراد دارای چشمه‌های بهداشتی آبگرم و استخر‌های لجن درمانی بوده که از اهمیت درمانی خاصی برخوردار است.

 

آب این چشمه‌ها در طول روز با توجه به انعکاس نورخورشید به صورت هفت رنگ خود را نشان می‌دهد، از خواص درمانی این چشمه برای رماتیسم، حساسیت، دمل، زخم‌ها وهمچنین شکستگی استخوان و کوفتگی بسیارموثراست.

چشمه های آبگرم دهلران+تصاویر

 

 

اما کسانی که دچار ناراحتی‌های قلبی هستند به علت گوگرد زیاد در منطقه از چشمه استفاده نکنند هم اکنون شهرداری تاسیساتی در آنجا احداث نموده است که به خصوص در ایام بهار و زمستان مورد استفاده قرارمی گیرد این چشمه‌های آبگرم به صورت رودخانه در پایین دشت سرد شده و به نام سرگرو یا سرگراب برای مصارف کشاورزی و گوسفندان استفاده می‌شود و حتی این تغییر رنگ روزانه آب گرم به صورت یک ضرب المثل محلی در آمده که می‌گویند افرادی که دارای ماهیت نیستند مانند آب گرم دهلران هستی که روزانه به چند رنگ تغییرمی کند.

 

 هنوز بررسی علمی و فراگیری درباره آن انجام نشده و هم اکنون حمامی ازسوی شهرداری دهلران احداث گردیده، ولی با توجه به این که با روش‌های علمی انجام نگردیده در حال فرسوده شدن به علت گوگرد زیاد است.

 

 

بیشتر اوقات به ویژه در هوای معتدل بوی گوگردی این چشمه‌ها فضای شهر را در بر می‌گیرد و جریان این آب در جنوب غربی دهلران منطقه شوره زاری را به وجود آورده که پوشیده از گیاهان گز است.

 

این منطقه در سایت گردشگری شهرستان دهلران قرار دارد، حتی گل‌ها و گیاهان منطقه در سایت مربوطه از شهرستان دهلران تا اطراف چشمه‌های آبگرم از اهمیت خاصی با توجه به وجود آبگرم برخوردار است، این چشمه‌ها دارای آبی است که با خواص گوگردی از دل زمین می‌جوشد و در مسیر رودخانه نیز آب معدنی جریان دارد.

 

سالانه خصوصا در ایام نوروز و زمستان هزاران نفر از اطراف و اکناف و شهرستان‌ها و استان‌های همجوار منطقه را مورد بازدید قرار می‌دهند.

 

 

در چند سال گذشته هم با تجهیز آن و سروسامان گرفتن این آبگرم در جذب گردشگر هر چند اندک اقداماتی مثبت انجام گرفته است.

نیاز است دولت به کمک سرمایه گذاران خصوصی ومشتاق و در جهت ایجاد تاسیسات و امکانات رفاهی و تفریحی جهت جذب توریسم خارجی و داخلی و نزدیکی به کشور عراق از آن استفاده مناسب شود.

 

انتهای پیام/


بستن


1392 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پایگاه تحلیلی خبری نسیم دهلران می باشد. 
 
 
استفاده از اخبار فقط با ذکر منبع "نسیم دهلران" مجاز است.
 
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي دريافت مجوز قالب بر روي لينک ، ( درخواست مجوز ) کليک کنيد